Konkurs palm wielkanocnych w Lipnicy Murowanej. Padł nowy rekord
access_time 2019-04-15 12:30:00
38 metrów wysokości miała najwyższa palma wielkanocna, która wygrała tegoroczny 61. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego w Lipnicy Murowanej. Rywalizacji przyglądali się także politycy. Na miejscu byli m.in. wicepremier Beata Szydło, wicepremier Jarosław Gowin, marszałek Witold Kozłowski, Anna Pieczarka z zarządu województwa oraz radni województwa Stanisław Bukowiec i Wojciech Skruch.

Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego w Lipnicy Murowanej to jeden z najbardziej znanych konkursów palm w całej Polsce. W tym roku, najwyższa i najbardziej kolorowa palma liczyła 38 metrów. Jej twórcą jest Andrzej Goryl, który od kilku tygodni starannie przygotowywał się do tej rywalizacji. Wydarzeniu towarzyszyły barwny jarmark wielkanocny, występy zespołów, a także warsztaty dla najmłodszych.

Misternie wykonane i pięknie ozdobione wiklinowe palmy po ocenie przez konkursowe jury zostały postawione przy figurze św. Szymona oraz sędziwych lipach. Na scenie w czasie całodniowego wydarzenia prezentowały się zespoły i grupy artystyczne: Strażacka Orkiestra Dęta z Rajbrotu, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Zespół „Nadwiślanki” działający przy KGW w Rusocicach, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” z Krakowa, Zespół Regionalny „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Zespół Pieśni i Tańca „Siedlecanie” z Siedlca oraz Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej. 

Komentarze...