Zielonym do góry - podstawy ogrodnictwa dla małych i dużych
access_time 2019-03-26 03:49:00
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na warsztaty "Zielonym do góry" - podstawy ogrodnictwa dla małych i dużych, które odbędą się już 6 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce.

Życie w otoczeniu zieleni to najlepsza recepta na wewnętrzny spokój i dobre samopoczucie. Praca z roślinami, blisko ziemi, ma właściwości terapeutyczne. Na warsztatach nauczymy się jak mieć i dbać o zieleń w najbliższym otoczeniu.
Zajęcia odbędą się 6 kwietnia w godz. 12.00 - 15.00 w Centrum Sztuki Mościce.
Cena: 45 zł  - materiały i rośliny wliczone w cenę, darmowy udział dla dziecka do lat 11 w parze z dorosłym.

Zieleń działa na nas kojąco, przynosi ulgę. Na warsztatach nauczymy się jak mieć i dbać o zieleń w najbliższym otoczeniu, we własnym domu. To warsztaty kształtujące poczucie estetyki przestrzeni.

Czego się dowiemy?
Poznamy podstawy ogrodnictwa - jak sadzić, nawadniać i pielęgnować rośliny w pojemnikach. Dowiemy się jak łączyć rośliny ze sobą. Poznamy rodzaje i zasady komponowania roślin, zaprojektujemy własną kompozycję w pojemniku. Dzięki kompozycji Wasz mini-ogród będzie estetyczny, a wtedy już tylko krok do rozkwitu ogrodniczej pasji!

Dla kogo?
Zapraszamy miłośników zielonych parapetów, werand i widoków za oknem. Zapraszamy „zielonych” amatorów ogrodnictwa - najmłodszych i starszych. Miłość do roślin zaszczepiona w młodym wieku, to późniejsze świadome dbanie o przyrodę wokół siebie, środowisko.
Ogrodnicze, rodzinne tandemy - dorosły i dziecko - przygotują wspólną kompozycję. Wykonane kompozycje uczestnicy zabierają ze sobą. Pamiętajcie - zielonym do góry!

Prowadzenie:
Elżbieta Radwańska - mgr inż. ogrodnictwa; studia podyplomowe z architektury krajobrazu oraz pedagogiki specjalnej.  Absolwentka i nauczycielka w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Współtwórczyni nowego programu nauczania dla technikum – florysta z elementami aranżacji wnętrz. Pasjonują ją rośliny i wszystko, co można z nich stworzyć; piosenka literacka, rękodzieło. Lubi czytać kryminały.

Informacje/ bilety/ zapisy:
Zarezerwuj miejsce pod numerem 14 633 46 21 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 14:00) lub mailowo: edukacja@csm.tarnow.pl 
Kup bilet w ciągu 7 dni od rezerwacji (kasa lub przelew). Ilość miejsc - 30.
Cena warsztatów: 45 zł (materiały i rośliny wliczone w cenę)
Rezerwacja bez wykupionego biletu będzie automatycznie anulowana. Nie można zakupić biletu bez wcześniejszej rezerwacji.

Centrum Sztuki Mościce
ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów
www.csm.tarnow.pl

Komentarze...