Warsztaty "Ożywić Tradycję - pisanki i stroiki Wielkanocne"
access_time 2019-03-26 05:20:00
Warsztaty Ożywić Tradycję - pisanki i stroiki wielkanocne to kolejne zajęcia dla dzieci w ramach Laboratorium Artystycznego "MINI LAB", które odbędą się 4 i 11 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce.

Zajęcia odbędą się w ramach Laboratorium Artystycznego "MiniLab" w Centrum Sztuki Mościce. Zapraszamy dzieci od 5 roku życia.

Terminy warsztatów  z  cyklu „Ożywić Tradycję”:
Stroiki Wielkanocne - 4 kwietnia 2019 r. (czwartek) Czas trwania: 16.30 – 18.00
Pisanki Wielkanocne - 11 kwietnia 2019 r. (czwartek) Czas trwania: 16.30 – 17.30
 
Stroiki Wielkanocne
Wielkanoc to bez wątpienia jedne z najbardziej radosnych świąt. Nic więc dziwnego, że towarzyszy im wyjątkowa oprawa, barwna, ciepła, przepełniona radością. Jajka, kurczaczki, zajączki i kwiaty to najczęściej spotykane dekoracje na Wielkanoc. Możemy je ustawiać pojedynczo lub wykorzystywać do tworzenia stroików, wianków i wiązanek. Podczas zajęć, uczestnicy poszukają ciekawych inspiracji i przygotują własnoręcznie stroiki na wielkanocny stół, które zabierają do domu.

Pisanki Wielkanocne
Zapraszamy na warsztaty artystyczne podczas, których dzieci poznają tradycję poprzez zabawę. Pod okiem instruktora własnoręcznie wykonają kolorowe pisanki metodą decoupage (technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z serwetki papierowej).
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się skąd wzięło się malowanie oraz jakie są techniki zdobienia pisanek.  Każdy uczestnik stworzy pisanki, które będą piękną ozdobą w wielkanocnym koszyczku oraz na wielkanocnym stole.
Warsztaty prowadzone przez animatorów z Fundacji Pracownia Kreatywna pracowniakreatywna.org
 
Informacje / bilety / zapisy:
Zarezerwuj miejsce pod numerem: 535 550 070 (od poniedziałku do piątku w godz. (8.00 - 16.00) lub mailowo: a.banach@csm.tarnow.pl
Ilość miejsc – 15 osób – dzieci od 5 lat – jedna grupa
Kup bilet w ciągu 5 dni od rezerwacji – kasa lub przelew.
Cena warsztatów: 35 zł (materiały do wykonania warsztatów wliczone w cenę).
Rezerwacja bez wykupionego biletu będzie automatycznie anulowana. Nie można zakupić biletu bez wcześniejszej rezerwacji.

www.csm.tarnow.pl

Komentarze...