Z tej kategorii
Punkowy koncert "Jedzenie zamiast bomb"

2020-03-10 Kultura

W sobotni wieczór w Stowarzyszeniu Przepraszam odbył się koncert benefitowy na akcję "Jedzenie zamiast bomb". Zagrały punkowe kapele: Defloracja, Wielki Las i World Histery X.

Benefis i wernisaż wystawy prac Stanisława Rodzińskiego. Artysta świętował 80 urodziny

2020-03-09 Kultura

W niedzielę, w galerii Hortar miał miejsce wernisaż wystawy Stanisława Rodzińskiego "Dobry duch”. Wydarzenie odbyło się w 80-tą rocznicę urodzin artysty.

Dzień Kobiet na wystawie w BWA

2020-03-09 Kultura

Biuro Wystaw Artystycznych uczciło Dzień Kobiet finisażem wystawy „Bardzo różnie i bardzo dobrze.” Grafiki z kolekcji Zachęty – część II i Aneks tarnowski. O wystawie opowiadały kuratorki Joanna Egit-Pużyńska i Maria Świerżewska.

Kolejny wykład z cyklu „Tarnów na przestrzeni wieków, czyli czego jeszcze nie wiemy o naszym mieście”

2020-03-05 Kultura

Z okazji przypadającej w tym roku 690. rocznicy założenia Tarnowa, Miejska Biblioteka Publiczna proponuje cykl wykładów dra Krzysztofa Moskala: „Tarnów na przestrzeni wieków, czyli czego jeszcze nie wiemy o naszym mieście”.

Ponad pół miliona złotych dla Teatru Solskiego

2020-02-29 Kultura

Teatr im. L. Solskiego otrzymał od resortu kultury łącznie ponad pół miliona złotych dofinansowania na trzy wydarzenia: Festiwal Komedii TALIA, "Małą Talię" oraz projekt „Muzyka na dachu”.

Adam Pierończyk zagra solo w Piwnicach TCK. Wygraj zaproszenie na koncert!

2020-02-26 Kultura

Adam Pierończyk - jeden z najbardziej interesujących i kreatywnych muzyków europejskich, a także jeden z największych innowatorów w polskim jazzie, 28 lutego wystąpi w Piwnicach TCK. Artysta wielokrotnie gościł już w tym miejscu, z różnymi składami muzyków i zespołami. Solo wystąpi po raz pierwszy.

Anna Maria Jopek zaśpiewa in memoriam Edwarda Żentary

2020-02-24 Kultura

Z okazji 9. rocznicy śmierci Edwarda Żentary, byłego dyrektora tarnowskiego teatru, na deskach „Solskiego” wystąpi Anna Maria Jopek. Koncert odbędzie się 25 maja, ale już teraz można nabywać bilety na to wyjątkowe wydarzenie.

Dzieje Tarnowa do lokacji miasta. Wykład dr. Krzysztofa Moskala

2020-02-19 Kultura

W tym roku mija 690 lat od założenia Tarnowa. Z okazji rocznicy, we wtorek w Czytelni Czasopism Bieżących przy ul. Krakowskiej 4, odbył się pierwszy z cyklu wykładów przypominających historię miasta.