"Powrót" Magdaleny Łazarkiewicz w Millennium Studio
access_time 2019-04-01 06:24:00
Dramat "Powrót" Magdaleny Łazarkiewicz zostanie pokazany na jednorazowym seansie 21 kwietnia w Kinie Millennium w ramach cyklu Millennium Studio. Początek o godz. 20.30.

Millennium Studio: "Powrót"

Jest to historia młodej dziewczyny, która ucieka z domu publicznego w Niemczech i wraca do rodziny mieszkającej w małej miejscowości. W konserwatywnej społeczności Urszula spotyka się z wykluczeniem i odseparowaniem. Wstydzi się jej nawet najbliższa rodzina. Ale traktowana jak wyrzutek dziewczyna nie zamierza odgrywać roli ofiary. Buntuje się przeciwko hipokryzji otoczenia, które rzekomo wyznając chrześcijański system wartości, zaprzecza mu swym postępowaniem.

Film "Powrót" opowiada historię zdawałoby się typowej rodziny. Ale skrywane tajemnice i układy między członkami tej rodziny powodują dezintegrację we wzajemnych relacjach między nimi, a także wobec lokalnej społeczności. Film mówi o tym, jaką cenę płaci się za życie w świecie fałszywie pojmowanej wiary, w świecie hipokryzji i zakłamania. Pokazuje ludzi mających dobre chęci, choć czasem pogubionych, nie umiejących się wspierać, kochać i wybaczać.

O filmie:

Po dwóch latach nieobecności do rodzinnej miejscowości wraca 19-letnia Urszula. Nikt nie wie, dlaczego dziewczyna zniknęła i co się w tym czasie z nią działo. Nikt też, jak się wydaje, z jej powrotu bardzo się nie cieszy. W bardzo religijnej społeczności miasteczka Urszula staje się wyrzutkiem, którego wstydzi się również jej najbliższa rodzina. Ale nastolatka nie zamierza zachowywać się jak ofiara. Magdalena Łazarkiewicz w pierwszej rozmowie po zakończeniu zdjęć do „Powrotu”

KINO MILLENNIUM: 21 IV 2019​

Komentarze...