Beata Szydło w Wierzchosławicach o programie Dostępność Plus
access_time 2019-03-05 09:09:00
Wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dwudniakach odbyła się konferencja „O Dostępności w Małopolsce”, której głównym organizatorem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wzięła w niej udział m.in. Wiceprezes Rady Ministrów Pani Premier Beata Szydło.

Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele samorządów powiatowych z subregionu tarnowskiego, stowarzyszeń i organizacji wspierających osoby niepełnosprawne, jednostek kultury oraz burmistrzowie, wójtowie i osoby zajmujące się pomocą społeczną w gminach Powiatu Tarnowskiego.

- Programy społeczne realizowane przez rząd mogą być doskonałym kołem zamachowym polskiej gospodarki – mówiła wicepremier Beata Szydło. Do 2025 r. rząd chce przeznaczyć na realizację programu "Dostępność Plus" ponad 23 miliardy złotych. W ramach programu przewidziane są pieniądze zarówno na likwidację barier architektonicznych, jak też m.in. na specjalne kursy dla kierowców dla osób niepełnosprawnych, czy dofinansowanie na zakup skuterów umożliwiających poruszanie się - Jest to szeroki program prospołeczny, dedykowany przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, ale również osób starszych. Mieści się on w ramach pakietów programów społecznych, które rząd realizuje od początku swojej kadencji - podkreślała wicepremier. - W życiu i przestrzeni publicznej jest tak wiele barier, które są utrudnieniem dla normalnego funkcjonowania dla osób niepełnosprawnych, ale też osób starszych. Ten program ma niwelować te bariery.

Fot. Mateusz Niemczura

Komentarze...