Rowerem po mieście. Sprawdź gdzie powstaną nowe ścieżki rowerowe
access_time 2019-03-05 06:49:00
Połączenie dworca PKP i ul. Tuchowskiej, ul. Słonecznej i al. Tarnowskich, ul. Chyszowska oraz nowe ścieżki w Mościcach – m.in. takie plany inwestycyjne zaplanowano w 2019 roku w Tarnowie, obejmujące budowę nowych ścieżek rowerowych.

Cztery zadania będą realizowane z Tarnowską Organizacją Turystyczną oraz sąsiednimi gminami. Pierwsza inwestycja dotyczy połączenia ul. Czerwonych Klonów z basenem oraz ze ścieżką rowerową przy ul. Kwiatkowskiego. Kolejne zadanie to budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Chyszowskiej. Rowerzyści ucieszą się zapewne z połączenia odcinka na trasie od dworca PKP do ul. Tuchowskiej. Trasa prowadzić będzie przez ulice: Dworcową, Krakowską, Narutowicza, Stwosza, Towarową i Studniarskiego. W tym roku zaplanowano również połączenie ul. Słonecznej i al. Tarnowskich przez ulice: Starodąbrowską, Mostową, Gumniska i Dąbrowskiego. W przypadku tych inwestycji wyniki przetargów zostaną ogłoszone pod koniec marca.

Ponadto w tym roku kontynuowane będą prace przy przebiegu trasy EuroVelo 4 od Ostrowa poprzez ulice Mościckiego, Romanowicza, Słoneczną, Jana Pawła II do ulicy Wilczej.

W ramach rozbudowy ul. Elektrycznej budowana będzie ścieżka rowerowa od al. Piaskowej do ul. Klikowskiej. Obecnie na podstawie zawartych porozumień pomiędzy Zarządem Dróg Województwa Małopolskiego a z prezydentem miasta, realizowana jest ścieżka przy ul. Kochanowskiego i ul. Rozwojową, od przejazdu kolejowego do przejścia dla pieszych.

Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, w tym roku planowane jest również wykonanie dokumentacji projektowej oraz budowy ścieżki rowerowej w nawiązaniu do posiadanej koncepcji rozwoju miejskich ścieżek rowerowych.

Komentarze...