W Żabnie otwarto nową siedzibę komisariatu policji
access_time 2019-03-04 11:02:00
Policjanci i mieszkańcy Żabna mają nowy komisariat. Z tej okazji w sobotę odwiedził ich Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Joachim Brudziński, I Zastępca Komendanta Głównego Policji – nadinsp. Dariusz Augustyniak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta.

Na sobotniej uroczystości nie zabrakło też parlamentarzystów ziemi tarnowskiej, posłów na Sejm RP, profesora Włodzimierza Bernadzkiego, Michała Wojtkiewicza, Wiesława Krajewskiego oraz senatora profesora Kazimierza Wiatra. Pojawili się również przedstawiciele wojewódzkich i lokalnych władz, a wśród nich wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicemarszałek województwa małopolskiego Anna Pieczarka, starosta tarnowski  Roman Łucarz oraz burmistrz Żabna, Marta Herduś. Poświęcenia nowej lokalizacji przy ul. Sieradzkiej 19 dokonał biskup Leszek Leszkiewicz, któremu towarzyszył diecezjalny duszpasterz i kapelan policji, ks. prof. dr hab. Stanisław Sojka. Gospodarzem sobotniego spotkania był szef tarnowskiej policji mł. insp. Mariusz Dymura.

Podczas spotkania, szef MSWiA Joachim Brudziński mówił, że Polacy czują się bezpiecznie, przede wszystkim dzięki zaangażowaniu i służbie funkcjonariuszy polskiej Policji i innych służb mundurowych. Podkreślał też, że komisariaty i posterunki powstają bliżej obywateli dzięki programowi modernizacji służb mundurowych, ale również dzięki determinacji i woli rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

Budynek, w którym dotąd mieścił się komisariat policji był w bardzo złym stanie technicznym. Do nowego, dwupiętrowego komisariatu, który nieodpłatnie przekazała firma Tauron policjanci wprowadzili się kilka tygodni temu. Wcześniej wszystkie pomieszczenia zostały odpowiednio przystosowane, znajdują się tutaj pokoje do przesłuchań, a także sale dla policjantów z wydziału kryminalnego i prewencji.

Żabnieński komisariat policji obejmuje swoim zasięgiem gminę Żabno, Radłów i Wietrzychowice. Obecnie w komisariacie zatrudniony jest jeden pracownik cywilny, a służbę w nim pełni 22 policjantów, w tym dwóch kierowników (pionu kryminalnego i prewencji), pięciu policjantów ogniwa kryminalnego oraz czternastu policjantów ogniwa prewencji, z których pięciu to dzielnicowi. Jednostką kieruje komendant, podkom. Dominik Rzepecki.

Koszt inwestycji zamknął się w kwocie 1,5 mln złotych. Środki na remont obiektu przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, natomiast zakup wyposażenia był możliwy dzięki współpracy samorządu powiatu tarnowskiego i gminy Żabno.

Fot. KMP Tarnów

Komentarze...