Afrykańskie opowieści w bibliotece
access_time 2019-03-04 04:07:00
Wspaniała przyroda, dzikie zwierzęta, ciepłe wody Oceanu Indyjskiego, Masajowie – temu poświęcone będzie spotkanie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną 8 marca. W podróż do Kenii zabierze uczestników tarnowski dziennikarz i publicysta Dariusz Januś.

W tarnowskiej bibliotece będzie można usłyszeć opowieść o Kenii, a także zobaczyć zdjęcia z podróży do tego afrykańskiego kraju. Nie zabraknie także historii o Masajach, którzy żyją tak samo, jak ich przodkowie.

Spotkanie zaplanowano w Czytelni Czasopism Bieżących przy ul. Krakowskiej 4. Początek o godz. 17. Wstęp wolny.

Dariusz Januś - z zawodu publicysta, dziennikarz i pedagog związany ze świetlicami terapeutycznymi. Pracował w tarnowskim oddziale „Gazety Krakowskiej”, w latach 90-tych w „Azotach”. Ma na swoim koncie kilka książek beletrystycznych. Zadebiutował w 2001 r. zbiorem reportaży pt: „Mali grzesznicy w Betlejem”. Wydał również zbiór 11 opowiadań pt: „Co potrafi drobna blondynka?”, powieść historyczną „Ostatnia misja kapitana Blynna. Historia dąbrowskiego Halifaxa JP-276 A” oraz dramaty sceniczne pt: „Kasyno – Wnuczka nr 74 – Pokusa”.

Komentarze...