Centrum Aktywnego Wypoczynku na "Marcince"
access_time 2019-03-02 16:32:00
Mieszkańcy Tarnowa i okolic z roku na rok coraz chętniej stawiają na zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Szczególną popularnością cieszy się bieganie. Amatorzy tej dyscypliny sportu chętnie dbają o kondycję w Parku Biegowym Marcinka, a w pobliżu tego właśnie obiektu wybudowano nowoczesne i funkcjonalne Centrum Aktywnego Wypoczynku, które ma m. in. pełnić funkcję zaplecza sanitarnego i treningowego dla wspomnianej trasy.

Centrum Aktywnego Wypoczynku usytuowano od strony wschodniej w przestrzeni pod istniejącym budynkiem szatniowym otwartych basenów przy al. Tarnowskich. W jednokondygnacyjnym budynku zagospodarowano pomieszczenie na salę ćwiczeń wyposażoną w 10 bieżni. Przy obiekcie powstał parking z 18 miejscami postojowymi. Zakres inwestycji jest znacznie szerszy, co ucieszy miłośników jazdy na rowerze, ponieważ obejmuje budowę ścieżki rowerowej na Górę św. Marcina. Trasę dostosowano do typu MTB. Drogę rowerową stworzono również przed budynkiem CAW. W skład tzw. małej architektury wchodzą stojak rowerowy, ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne. Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie zapomniano o sanitariatach i prysznicu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Całość jest oświetlona i monitorowana.

Nowy obiekt przysłuży się licznym turystom, którzy odwiedzają popularną „Marcinkę”, by podziwiać stąd piękne widoki. Na przykład jako zaplecze sanitarne, szatniowe bądź wypoczynkowe. Centrum Aktywnego Wypoczynku ma funkcjonować przez cały rok, na czym zyskają osoby, które będą korzystać z pobliskich atrakcji.

Inwestycja powstała w ramach projektu pn. "Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap II" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów - spr.
 

Komentarze...