Zakończył się najdłuższy remont w najnowszych dziejach Tarnowa
access_time 2019-03-04 06:47:00
Mrożek by tego nie wymyślił. W XXI wieku przy nowoczesnym, specjalistycznym sprzęcie i ogromnym kapitale inwestycyjnym, remont wiaduktu trwa kilka razy dłużej niż w XIX wieku.

Zakończono prace remontowe przy wiaduktach na ulicach Krakowskiej i Warsztatowej - poinformowała Dorota Szalacha z Polskich Linii Kolejowych. W piątek w obu miejscach zniknęły utrudnienia. Wykonano oznakowanie poziome - wymalowano pasy na jezdniach oraz oznakowanie pionowe – ustawiono znaki i tablice

Przypomnijmy, modernizacja rozpoczęła się w 2014 i miała zakończyć się w 2015 roku. Kolejne terminy oddania wiaduktów były nieustannie przesuwane, a długoletni remont skutecznie paraliżował komunikację w mieście, uprzykrzając życie kierowcom. Kolejarze wciąż przekonywali, że przyczyny ślimaczenia się inwestycji były niezależne od nich, że byli zaskakiwani różnymi niespodziewanymi sytuacjami (np. zbyt wysokim poziomem wód gruntowych). Tłumaczyli się też sprawami formalnymi i przedłużającymi się rozmowami z miastem i właścicielami gruntów oraz sieci, które były przebudowywane.

 

Komentarze...