Ekipa "Korony Królów" kręciła zdjęcia na zamku w Dębnie
access_time 2019-02-28 09:11:00
Zamek w Dębnie stał się planem zdjęciowym do jednego z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych. Ekipa produkcyjna telenoweli historycznej „Korona Królów” przygotowywała tam w tym tygodniu zdjęcia do wiosennych odcinków serialu.

To nie pierwszy raz, kiedy dębiński oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie staje się miejscem produkcji filmowej. Na zamku kręcone były duże produkcje telewizyjne i filmowe, takie jak m.in. „Królowa Bona” (1980-1981), „Epitafium Barbary Radziwiłłówny” (1982), czy „Kanclerz” (1989).

A co wydarzy się wiosną w „Koronie Królów”?

Kazimierz Wielki jest u szczytu swojej potęgi i sławy. Staje się jednym z najsilniejszych władców ówczesnej Europy, a w życiu prywatnym przeżywa dramat: wciąż nie ma syna.

Czy uda się unieważnić małżeństwo z Adelajdą? Jak udało się królowi poślubić dwie kolejne żony, kto kazał porwać Wielkiego Księcia Litewskiego Kiejstuta, oraz jak zachowali się najwierniejsi rycerze Kazimierza, gdy zapadł podczas wojny na ciężką chorobę –  na te pytania opowiedzą odcinki z początku wiosny.

Wielka polityka i wielkie emocje –  II sezon Korony Królów trzyma w napięciu. Nie braknie wielkich wzruszeń przy pożegnaniach bohaterów historycznych i wielkich nadziei wiązanych z młodymi małżeństwami. Jakie losy czekają ich w Polsce Jagiellonów? O tym jesienią.

Komentarze...