Będą nowe stacje roweru miejskiego. Sprawdź gdzie
access_time 2019-02-28 05:47:00
Tarnowski magistrat złożył wniosek o dofinansowanie zakupu 60 kolejnych jednośladów na kwotę ponad 900 tysięcy złotych. Szacowana wartość całego projektu to ponad 1,3 miliona. – Spodziewamy się rozpatrzenia wniosku w czerwcu bieżącego roku. Chcemy zamontować sześć nowych stacji wyposażonych w 60 rowerów – mówi Artur Michałek, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji.

Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, nowe stacje wypożyczania rowerów miejskich zostaną ustawione na osiedlu Westerplatte - w okolicach ulicy Marynarki Wojennej, na osiedlu Legionów Henryka Dąbrowskiego w sąsiedztwie szkoły, na ulicy Słonecznej przy biurowcu, na Lwowskiej, niedaleko skrzyżowania z ulicą Kowalską, na Klikowskiej w pobliżu kościoła i na ulicy Mościckiego, przy wylocie Rolniczej. - Zgodnie z sugestiami, przekazanymi nam przez mieszkańców, wszystkie nowe stacje zostaną zlokalizowane w pobliżu bloków, żeby maksymalnie ułatwić korzystanie z rowerów jak największej liczbie tarnowian - podkreśla Artur Michałek.

Oprócz nowych stacji rowerowych w mieście zamontowane zostaną także trzy wiaty, tak zwane „bike and ride”. Będzie można pod nimi zostawić jednoślad i przesiąść się do autobusu lub pociągu. Pierwsza wiata stanie przy ulicy Goldhammera, w pobliżu budynku PWSZ oraz przystanków komunikacji miejskiej. Dwie pozostałe zostaną ustawione w Mościcach: przy ulicy Kwiatkowskiego obok pętli autobusowej i przy Chemicznej, w pobliżu stacji kolejowej. Poprawić się mają także wygoda i bezpieczeństwo rowerzystów. Tarnów jest partnerem projektu „Trasy rowerowe Pogórza”. W jego ramach, wspólnie z Tarnowską Organizacją Turystyczną oraz we współpracy z ościennymi gminami wybudowane zostaną drogi rowerowe, które w granicach miasta będą miały łącznie ponad 7 kilometrów. Między innymi ścieżka rowerowa zostanie poprowadzona wzdłuż ulicy Chyszowskiej, kolejna połączy ulicę Czerwonych Klonów z basenem przy ulicy Tarugutta oraz ulicą Kwiatkowskiego. Następna będzie przebiegała od dworca PKP do Tuchowskiej – przez Dworcową, Krakowską, Narutowicza, Wita Stwosza, Towarową i Studniarskiego. Czwarty odcinek prowadził od ulicy Słonecznej przez Starodąbrowską, Mostową, Gumniską do Dąbrowskiego.

Komentarze...