Możesz sprawdzić online, jak długo poczekasz w kolejce do rejestracji
access_time 2019-02-27 14:22:00
Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie uruchomił nowy system, który ma skrócić kolejki do rejestracji. Na stronie internetowej przychodni wyświetla się informacja z liczbą osób, która w danym momencie oczekuje na rejestrację do lekarza.

Według pomysłodawców, pacjenci mogą w ten sposób zaoszczędzić sporo czasu. Jeżeli bowiem sprawdzą w domu, że aktualnie w kolejce czeka kilkadziesiąt osób, będą mogli poczekać i przyjść wtedy, kiedy kolejka będzie krótsza. - Cały czas myślimy o tym, jak zmniejszyć kolejki do rejestracji. Nie jest to łatwe, ponieważ u naszych specjalistów chce się leczyć coraz więcej pacjentów. Wprowadziliśmy biletomaty, które nieco usprawniły pracę rejestracji, ale niekiedy nadal trwa to jednak zbyt długo. Mamy nadzieję, że dzięki nowemu systemowi unikniemy sytuacji, że w niektórych godzinach do rejestracji czeka kilkudziesięciu pacjentów, a w innych jest pusto. Jeżeli liczba pacjentów rozłoży się w ciągu dnia proporcjonalnie, automatycznie pacjent będzie mógł się szybciej zarejestrować – tłumaczy prezes ZPS, Jarosław Kolendo.

Żeby sprawdzić długość kolejki wystarczy wejść na stronę internetową przychodni (www.zps.tarnow.pl). Na samym jej dole, w prawym rogu - pod godzinami pracy ZPS - wyświetla się informacja, ile osób aktualnie czeka w kolejce do rejestracji.

Komentarze...