Nowi komendanci policji w Wojniczu i Dąbrowie Tarnowskiej
access_time 2019-02-27 12:16:00
Zmiany w strukturach małopolskiej policji. Nowego szefa policji mają już funkcjonariusze w Wojniczu i na Powiślu Dąbrowskim.

Wczoraj w Domu Grodzkim w Wojniczu, zgodnie z obowiązującym ceremoniałem policyjnym, nastąpiło uroczyste przekazanie kierownictwa Komisariatu Policji w Wojniczu. Ustępujący komendant podinsp. Marek Brożek przekazał swoje obowiązki podkom. Markowi Ptakowi. Ustępujący komendant od 28 lat związany jest z mundurem policyjnym. Przez ten czas przeszedł wszystkie szczeble policyjnej drabiny, zdobywając doświadczenie w pracy prewencyjnej, kryminalnej jak i sztabowej. Przez ostatnie siedem lat pełnił funkcję komendanta Komisariatu w Wojniczu. Nowo mianowany komendant podkomisarz Marek Ptak związany jest z policją od 2003 roku. Pierwsze szlify zdobywał w „patrolowce” Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, następnie był dzielnicowym, później Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych. Od 2016 roku był zastępcą naczelnika Prewencji Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

Nowego komendanta mają także funkcjonariusze w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie nadkomisarza Mirosława Stracha zastąpił młodszy inspektor Robert Dudka. W ostatnich latach pełnił on funkcję zastępcy komendanta policji w Bochni. Natomiast nadkomisarz Strach przenosi się do Wieliczki, gdzie będzie szefem tamtejszej jednostki.

Fot. Policja / Przekazanie kierownictwa Komisariatu Policji w Wojniczu.

 

 

Komentarze...