Uciekał przed policją, bo nie miał prawa jazdy
access_time 2019-02-27 09:15:00
Zeszłej nocy na ul. Tuchowskiej policjanci tarnowskiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę osobowego forda. Jednak ten, pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ani myślał się zatrzymać. Gdy policjanci ruszyli za pojazdem, mężczyzna znacznie przyspieszył i zaczął uciekać drogą w kierunku Tuchowa.

Kierowca pochodził z Lubelszczyzny i jego brak znajomości miasta szybko dał o sobie znać. Uciekinier pomylił drogę i po zatrzymaniu się w rejonie ulicy Ostrogskich był zmuszony zostawić samochód i ratować się ucieczką pieszo. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 28-latek nie posiada prawa jazdy, które stracił w przeszłości za jazdę pod wpływem alkoholu.

Mieszkaniec województwa lubelskiego został przewieziony do komisariatu przy ul. Narutowicza, gdzie śledczy wykonali czynności procesowe z jego udziałem. Musi się liczyć z odpowiedzialnością karną za niewykonanie polecenia zatrzymania się i kontynuowania jazdy, za które prawo przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Skruszony mężczyzna zamierza dobrowolnie poddać się karze.

Komentarze...