Wracają rowery miejskie
access_time 2019-02-26 09:00:00
Od najbliższego piątku, 1 marca, znów będzie można korzystać z tarnowskich rowerów miejskich. - Zapraszamy po zimowej przerwie oraz polecamy ten sposób rekreacji i dojazdu do pracy czy szkoły - mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Z rowerów będzie można korzystać do końca listopada.

Tarnowski Rower Miejski został uruchomiony na początku października ubiegłego roku. Przez niespełna dwa miesiące tarnowianie wypożyczyli rowery 3,8 tysiąca razy i przejechali na nich ponad 10 tysięcy kilometrów. W systemie zarejestrowało się ponad 2 tysiące osób. Najdłuższy pokonany dystans wyniósł blisko 65 kilometrów i była nim trasa do Wietrzychowic i z powrotem. - Zeszły rok pokazał, że tarnowianie czekali na rowery miejskie i chętnie z nich korzystają. Jestem przekonany, że w tym roku będzie podobnie. Rower Nextbike to nie tylko gadżet, to przede wszystkim świetny sposób na poruszanie się po mieście. Zachęcam do przesiadki na rowery i wykorzystywania ich przy codziennych dojazdach – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska. Tarnowskie rowery można wypożyczać na dziesięciu stacjach, położonych w kluczowych punktach miasta. – Planujemy zwiększanie liczby stacji, zgodnie z zapotrzebowaniem. Mieszkańcy już pytają o nowe lokalizacje i czekają na start kolejnego sezonu roweru miejskiego. Zapraszamy od 1 marca – mówi Artur Michałek.

W Tarnowie dostępnych jest 110 jednośladów, w tym 10 rowerów dziecięcych. Aby skorzystać z roweru, należy się wcześniej zarejestrować w systemie. Ci, którzy zrobili to w zeszłym roku, lub mają aktywne konto założone w innym systemie Nextbike, mogą je nadal wykorzystywać. Warto pamiętać, że aby wypożyczyć rower, na koncie w systemie musi być co najmniej 10 złotych. Z tej kwoty ściągane zostaną ewentualne opłaty za wypożyczenia. Istnieje jednak duża szansa, że pozostanie ona nienaruszona – dla użytkownika wypożyczającego rower za pomocą Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji premium pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, pozostali użytkownicy nie płacą za pierwsze 20 minut jazdy. Samo wypożyczenie roweru jest bardzo łatwe i możliwe na kilka sposobów. Po przypisaniu karty miejskiej do swojego konta wystarczy tylko przyłożyć kartę do czytnika. Można skorzystać z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe i zeskanować kod QR z roweru lub użyć terminalu stacji wypożyczeń, wpisując w nim numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Potem trzeba wypiąć rower z elektrozamka i można udać się na przejażdżkę. Rower zwracamy, wpinając go w elektrozamek na dowolnej stacji Tarnowskiego Roweru Miejskiego.

Komentarze...