Gala z okazji 100-lecia sądów w Tarnowie
access_time 2019-02-25 17:45:00
W teatrze im. L. Solskiego odbyła się uroczysta gala z okazji 100-lecia istnienia i funkcjonowania w wolnej Polsce sądów okręgu tarnowskiego.

Z okazji rocznicy, w tarnowskiej katedrze została odprawiona Msza święta. Uroczystości w teatrze rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Po krótkiej prezentacji historii tarnowskiego sądownictwa, przyznano medale i wyróżnienia honorowe. - Sądy okręgu tarnowskiego załatwiły w ubiegłym roku ponad sto szesnaście tysięcy  spraw, co świadczy o zaangażowaniu wszystkich i wysokim nakładzie pracy, poświęceniu służbie także czasu przeznaczonego dla najbliższych - mówił Andrzej Bosak, prezes Sądu Okręgowego w Tarnowie, wyrażając jednocześnie podziękowanie i uznanie dla wszystkich pracowników.

Z kolei prezydent Roman Ciepiela odznaczył Tarnowskim Dukatem sędzię Małgorzatę Kryplewską-Baran, przewodniczącą V Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Tarnowie za wkład i zaangażowanie w rozwój sądownictwa gospodarczego na terenie Tarnowa. Odznaczenie od kilkunastu lat przyznawane jest ludziom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla miasta.–  Mamy niewątpliwy przywilej. Żyjemy w państwie, w którym realizuje się trójpodział władzy. Ten podział nie jest przypadkowy. On funkcjonuje w Polsce, ponieważ tak postanowił naród, przyjmując konstytucję. Z okazji tego jubileuszu chciałbym życzyć, aby opisany w naszej konstytucji stan prawny, był realizowany w taki sposób, abyście państwo jako niezależna władza państwowa, mogli czynić sprawiedliwość w naszym kraju - mówił prezydent.

Część oficjalną zakończył występ zespołu Monk i bankiet w foyer teatru.

Fot. Paweł Topolski

Komentarze...