Projekt stadionu w Mościcach ma być gotowy do końca roku
access_time 2019-02-27 04:09:00
Ogłoszony został przetarg na przygotowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla modernizacji Stadionu Miejskiego w Mościcach. Dokumentacja ma być gotowa do końca roku i obejmować wszystkie etapy przebudowy.

Modernizacja stadionu zostanie podzielona na trzy lub cztery etapy. Ich ostateczna liczba będzie znana po przygotowaniu dokumentacji projektowej, która pomoże w takim zaplanowaniu prac, aby po zakończeniu każdego z etapów przebudowy stadion był dopuszczony do użytku. - Zależy nam, żeby zawody żużlowe i piłkarskie mogły się odbywać i będziemy rozmawiać z projektantem, aby tak planował przebudowę - podkreśla Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa i dodaje, że w tym celu dokumenty projektowe będą na bieżąco konsultowane z przedstawicielami ekstraligi żużlowej i piłkarskiej oraz z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Możliwe też, że dwa etapy zostaną połączone w jeden.

Pierwszy etap przebudowy stadionu obejmie wymianę płyty boiska i toru żużlowego oraz trybuny południowej. W kolejnym etapie wyremontowane zostaną trybuny północna i wschodnia, a jako ostatnia modernizację przejdzie trybuna główna. Na wykonanie każdego z etapów ogłaszany będzie osobny przetarg. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze prace modernizacyjne na stadionie mogłyby się zacząć latem przyszłego roku.

W budżecie miasta zapisane na ten cel zostały 42 miliony złotych. Możliwe, że miasto poszuka też unijnego wsparcia dla tej inwestycji. Koszt dokumentacji projektowej to około miliona złotych. - To adekwatna kwota. Koszty takich projektów sięgają z reguły od jednego do czterech procent wartości inwestycji – wyjaśnia Rafał Nakielny i dodaje, że w przypadku hali Jaskółka było to około 1,1 miliona złotych. Po modernizacji piłkarsko – żużlowy Stadion Miejski w Mościcach pomieści ponad 11 tysięcy kibiców.

Komentarze...