Ruszyły prace przy przebudowie ulic w Krzyżu
access_time 2019-02-25 09:29:00
Trwa przebudowa ulic Jeżynowej, Malinowej, Bukowej i Żurawinowej w Krzyżu. Koszt inwestycji budowlanej to prawie 1 milion 700 tysięcy złotych. Zakres prac obejmuje jednak nie tylko położenie nawierzchni, ale także budowę całej infrastruktury podziemnej.

Wszystkie cztery ulice to boczne od ul. Krzyskiej. Znajdują się przy nich domy jednorodzinne, niezbędne było więc wykonanie koniecznej infrastruktury. Aby prace były jak najbardziej efektywne, zdecydowano o realizowaniu ich w ramach jednego zadania. Jako pierwsze do pracy przystąpiły Tarnowskie Wodociągi, które przebudowały sieć. Wykonano już także główne ciągi kanalizacji deszczowej. W marcu zaplanowano przebudowę sieci gazowej (PSG) oraz elektroenergetycznej i teletechnicznej, łącznie z ustawieniem słupów. Dopiero po zakończeniu tych prac, wykonawca, którym jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, będzie mógł rozpocząć prace związane z korytowaniem, a następnie wykonaniem podbudowy oraz nawierzchni z betonu asfaltowego. Koniec prac planowany jest w drugim kwartale tego roku.
- Zdajemy sobie sprawę z tego, że zarówno poważny zakres prac, jak i niesprzyjająca aura powodują niewygody dla mieszkańców domów, znajdujących się w okolicy prowadzonych inwestycji. Co prawda staramy się na bieżąco poprawiać stan dróg, ale mamy świadomość, że błoto i ubytki w nawierzchni są uciążliwe, zwłaszcza podczas opadów i roztopów. Robimy wszystko, by maksymalnie skrócić czas inwestycji, jednak na pierwszym miejscu musimy postawić jakość – mówi Tomasz Mróz, kierownik działu inwestycji Zakładu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

 

Komentarze...