Dzień Dawcy Szpiku w sobotę w Gemini Park Tarnów
access_time 2019-02-15 12:30:00
„Wygram z białaczką!” – to skierowane do rodziców słowa 13. letniego Mateusza, mieszkańca Oleśnicy, ucznia Szkoły Podstawowej w Oleśnie. Na jego rzecz, w sobotę, 16. lutego w Gemini Park Tarnów przeprowadzony zostanie „Dzień Dawcy Szpiku”, w ramach którego odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Akcja odbywa się we współpracy z fundacją DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych).

Uczestnicząc w Dniu Dawcy Szpiku można przyczynić się do podarowania kolejnych szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Niestety, ale prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Dlatego też, im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.

U 13. letniego Mateusza wszystko potoczyło się bardzo szybko. Badanie, diagnoza, szok. Ostateczna informacja o tym, że Mateusz cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną padła 13. listopada 2018 roku. Od tego czasu Mateusz toczy bój o zdrowie i życie.

Pasją Mateusza od zawsze była piłka nożna. W przyszłości chciałby zostać piłkarzem i grać w klubie, gdzie będzie mógł rozwijać swoje umiejętności. Choroba pokrzyżowała jego plany, ale determinacja Mateusza i jego walka z chorobą pozwala wierzyć, że tylko na chwilę. Obecnie Mateusz poddawany jest ciężkiej chemioterapii. Jednak by żyć potrzebuje przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. 

Dlatego zachęcamy wszystkich do rejestracji jako potencjalni Dawcy szpiku. Czekamy w sobotę, 16. lutego, w godz. 11:00 - 21:00 przy strefie restauracyjnej w Gemini Park Tarnów.

Być może to waśnie Ty dasz szansę na powrót do zdrowia osobie, która cierpi na nowotwór krwi.

NA CZYM TO POLEGA?
Sama procedura rejestracji jest prosta. Wymaga przeprowadzenia krótkiego, wstępnego wywiadu medycznego, wypełniania jednostronicowego formularza i pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Całość zajmuje nie więcej niż 10 minut. Koordynator DKMS przekaże wszystkie potrzebne materiały rejestracyjne, wraz z numerem alarmowym, aby odpowiadać na bieżąco na wszystkie pytania i ewentualne wątpliwości.

NIE MOŻESZ UCZESTNICZYĆ W DNIU DAWCY?
Jeśli nie możesz przyjść na Dzień Dawcy, możesz zarejestrować się jako Dawca komórek macierzystych przez internet, pod adresem: www.dkms.pl/pl/zostan-dawca
Dołącz do nas i pomóż zarejestrować kolejnych potencjalnych Dawców!

Komentarze...