Straż Miejska będzie walczyć z nielegalnym graffiti
access_time 2019-02-13 15:16:00
„Bez obrazy – likwidujemy bohomazy”, to program tarnowskiej Straży Miejskiej, mający na celu wyrażenie sprzeciwu wobec bezmyślnego niszczenia elewacji budynków w Tarnowie.

- Przeprowadzono audyt budynków i miejsc pod kątem występowania na nich tzw. „graffiti”, czyli zwykłych bohomazów, które szpecą wizerunek miasta nie tylko mieszkańcom, ale również coraz liczniej odwiedzającym nas podróżnym i turystom. Zwracamy się do właścicieli i administratorów budynków na których zostały zauważone nieprawidłowości o usunięcie wszelkiego rodzaju bazgrołów, a w szczególności takich, w których zawarte są wszelkiego rodzaju wulgaryzmy, treści nawołujące do przemocy i nienawiści m.in. na tle rasowym. apelują tarnowscy strażnicy miejscy.

Mieszkańcy Tarnowa, którzy chcą włączyć się w działania na rzecz poprawy estetyki i czystości miasta, mogą dokonać zgłoszenia w sprawie szpecących go napisów poprzez bramkę internetową Straży Miejskiej - dostępna jest ona na stronie http://strazmiejska.tarnow.pl - określając miejsce (ulica, numer budynku) ich występowania. Do zgłoszenia należy dołączyć zdjęcie i ewentualnie numer telefonu umożliwiający kontakt.

W ramach akcji prowadzony będzie również w szkołach program profilaktyczny „Agresja, przemoc, cyberprzemoc”, w którym poruszane będą m.in. treści dotyczące mowy nienawiści. Placówki oświatowo-wychowawcze, które chcą, aby przeprowadzić wśród wychowanków takie zajęcia proszone są o kontakt pod numerem telefonu 14 61-14-25 wewnętrzny 39.

Komentarze...