Tarnowskie Dialogi - Spotkanie z Jerzym Karwelisem
access_time 2019-02-14 03:26:00
W piątek 15 lutego o godz. 19.00 w Piwnicach TCK (Tarnów, Rynek 5) odbędzie się pierwsze spotkanie otwierające nowy cykl pt. Tarnowskie Dialogi. Gościem moderującego spotkanie Marka Ciesielczyka będzie Jerzy Karwelis - autor książki „Trzeci sort, czyli jak zakończyć wojnę polsko – polską”. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni zespół Leliwa Jazz Band. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa malarstwa Romana Fleszara (przygotowana przez BWA Tarnów).

Tarnowskie Dialogi są inicjatywą Komisji Kultury i Ochrony Zabytków Rady Miejskiej w Tarnowie. Organizatorem wydarzenia jest Tarnowskie Centrum Kultury
Wstęp wolny.

Jerzy Karwelis - absolwent filologii słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, działacz opozycji antykomunistycznej, internowany, uhonorowany najwyższymi odznaczeniami RP -  Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności, w latach 90-tych wydawca prasy, prezes Związku Kontroli i Dystrybucji Prasy i członek Zarządu Izby Wydawców Prasy, dyrektor marketingu w Ringier Axel Springer, zasłynął swym listem otwartym do prezesa tego koncernu medialnego, w którym skrytykował go ostro za tolerowanie nieetycznego zaangażowania podległych mu redaktorów naczelnych w bieżący spór polityczny. Jest autorem głośnej książki „Trzeci sort, czyli jak zakończyć wojnę polsko – polską”, w której twierdzi, iż „Wojny polsko-polskiej nie może zakończyć żadna z jej stron, chyba że przez wyeliminowanie wroga, a to jest niemożliwe. Tą grupą, która umiałaby zakończyć ten wyniszczający konflikt, może być tylko zewnętrzny w stosunku do tego konfliktu trzeci sort - wyborcy zaciśniętych zębów, wybierający do tej pory mniejsze zło. Wystarczy tylko, że zaczną wybierać większe, wspólne dobro….”

Komentarze...