Udany rewanż szczypiornistów SPR-u
access_time 2019-02-11 07:40:00
W drugiej kolejce rundy rewanżowej o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół SPR PWSZ Tarnów podejmował przed własną publicznością drużynę KSSPR Końskie. W pierwszej rundzie tarnowianie ulegli szczypiornistom z Końskich 32:30. Była to jedyna porażka drużyny SPR-u PWSZ Tarnów w ligowych rozgrywkach.

Tarnowianie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Po kilku minutach gry prowadzili już 5:2. Potem nastąpił krótki przestój. Goście szybko wykorzystali słabszą dyspozycję szczypiornistów SPR-u i doprowadzili do remisu 6:6. Rewelacyjnie między słupkami spisywał się bramkarz SPR-u Dawid Ciochoń  i dzięki jego interwencjom oraz skutecznej grze w ataku gospodarze szybko uzyskali niewielkie prowadzenie. Podczas przerwy na tablicy widniał wynik 12:9. Druga połowa obfitowała w wykluczenia po obu stronach. Pomimo, że goście częściej grali w przewadze nie potrafili tego wykorzystać. Tarnowianie kontrolowali przebieg gry i ostatecznie zwyciężyli w tym spotkaniu 23:17.

Po tej wygranie szczypiorniści SPR-u PWSZ Tarnów z dorobkiem 33 punktów umocnili się na fotelu lidera ligowej tabeli. Kolejny mecz rozegrają w najbliższą sobotę w Legionowie.

SPR PWSZ Tarnów – KSSPR Końskie 23:17 (12:9)