Tarnowianka Emilia Nizio z tytułem wicemistrza Polski w tenisie
access_time 2019-01-16 04:56:00
Tarnowianka, Emilia Nizio zdobyła tytuł wicemistrza Polski w tenisie w grze pojedynczej oraz brązowy medal w grze podwójnej w Mistrzostwach Polski, odbywających się w Sobocie koło Poznania w dniach od 5 do11 stycznia.

Zawodniczka trenująca na co dzień w klubie UKS ACT Sport Tarnów, a reprezentująca obecnie barwy SCT Pszczyna przystąpiła do zawodów jako liderka rankingu. Losowanie drabinki było pomyślne dla tarnowianki. W pierwszej rundzie Emilia trafiła na Julię Teuchmann Julia (Fundacja Tennis Pro), która przebijała się do turnieju przez eliminacje. Emilia pewnie wygrała 6:0, 6:0. W II rundzie tarnowianka walczyła z Aleksandrą Mrzygłód (BKT Advantage Bielsko-Biała), która wcześniej niespodziewanie wygrała z wyżej notowaną Martyną Śrutwą (Lubińskie Centrum Tenisowe TOP TENIS Lubin). Przeciwniczka również nie miała nic do powiedzenia w tym meczu, ulegając Emilii 6:1, 6:1. Ćwierćfinał to pojedynek z zawodniczką trenującą i mieszkającą w Niemczech, leworęczną Victorią Maciaszek, która preferowała ofensywny styl gry i we wcześniejszej rundzie pokonała rozstawioną zawodniczkę, ale nie była w stanie w tym dniu pokonać dobrze dysponowanej zawodniczki z Tarnowa, przegrywając ostatecznie 6:4, 6:2. W półfinale na zawodniczkę trenującą w UKS ACT Sport czekała Natalia Kostka z BKT Advantage Bielsko-Biała. Mecz przebiegał pod dyktando Emilii, jednak przeciwniczka dzielnie walczyła, o czym świadczy wynik 6:4 i 6:3. Finał to pojedynek z Antoniną Czajką z klubu Park Tenisowy Olimpia Poznań, która również nie trenuje w Polsce. Emilia przed meczem była bardzo zdeterminowana, gdyż ich ostatni pojedynek zakończył się zwycięstwem Antoniny. Mecz na początku nie ułożył się po myśli Emilii i pierwszy set został przez nią wyraźnie przegrany 1:6. Drugi set był bardzo wyrównany i tylko kilka piłek zdecydowało, że przeciwniczka zapisała go również na swoim koncie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:6, 5:7.

Równolegle Emilia brała udział w grze deblowej z koleżanką klubową Martą Nadajewską. W półfinale, po zaciętym boju, dopiero w trzecim secie zawodniczki SCT Pszczyna uległy 2:6, 6:2 i 8:10 parze Aleksandra Mistrzak/Maria Wojtaszczyk, zdobywając tym samym brązowy medal. Bardzo dobry występ Emilii miał decydujący wpływ na powołanie jej do reprezentacji Polski U12 na eliminacje do Zimowych Mistrzostw Europy, które będą się odbywać w dniach 25-27 stycznia w Estonii. Na sukces Emilii wpływ miała przede wszystkim jej ciężka praca i zaangażowanie w treningi, prowadzone pod okiem doświadczonych trenerów - Piotra Surowca z UKS ACT Sport Tarnów oraz Michała Matyfiego.