Koncert noworoczny chóru Puellae Orantes
access_time 2018-12-28 04:48:00
Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" w niedzielę, 30 grudnia otrzyma Platynową Płytę za album "Christmas Time". Oficjalne wręczenie tego wyróżnienia odbędzie się podczas Koncertu Noworocznego w Centrum Sztuki Mościce. Jest to spektakularny sukces, gdyż status Platynowej Płyty w muzyce poważnej to ewenement. W roku 2018 wyróżnienie przyznawane przez Związek Producentów Audio-Video, otrzymał jeszcze tylko jeden album, z muzyką Hansa Zimmera - kompozytora muzyki filmowej, dwukrotnego laureata Grammy.

Koncert Noworoczny będzie się składał z dwóch części. W pierwszej usłyszą Państwo repertuar z nagrodzonej płyty. Będą to różnorodne kompozycje związane z tematyką Bożego Narodzenia. Obok tradycyjnych polskich kolęd zostaną zaprezentowane najbardziej popularne na świecie piosenki bożonarodzeniowe w wyjątkowych, klimatycznych aranżacjach Łukasza Farcinkiewicza. Wraz z chórem wystąpi Kwartet Smyczkowy "Apotheosis" i "Krakowski Kwintet Blaszany". Na drugą część koncertu złożą się  walce i polki dynastii Straussów, które chór zaprezentuje przy akompaniamencie fortepianowym Łukasza Farcinkiewicza - kompozytora i pianisty.

Z uwagi na charakter koncertu obowiązują stroje wieczorowe, a w przerwie wszyscy słuchacze zostaną zaproszeni na lampkę szampana, by wznieść toast za pomyślność w nadchodzącym, Nowym Roku.

Bilety są do nabycia on-line i w kasie Centrum Sztuki Mościce.

Komentarze...