Nauczyciele masowo "zachorują"? Szykuje się kolejny protest
access_time 2018-12-15 05:14:00
Nauczyciele to kolejna grupa zawodowa, która przygotowuje się do protestów. Wzorem policjantów i pracowników administracji sądowej, zamierzają masowo przechodzić na zwolnienia lekarskie i w ten sposób wywalczyć tysiąc złotych brutto podwyżki.

Od tygodnia trwa nieoficjalny protest pracowników administracyjnych sądów, którzy masowo przechodzą na L4. W listopadzie w taki sam sposób protestowali policjanci, którym udało się wywalczyć podwyżki. Natomiast już w najbliższy poniedziałek, 17 grudnia na masową skalę mogą "zachorować" nauczyciele. Jak wynika z ankiet rozprowadzonych przez oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tarnowie, za taką formą protestu opowiada się najwięcej tarnowskich nauczycieli. Rozważany jest też strajk podczas najważniejszych egzaminów szkolnych.

W tarnowskich szkołach pracuje ponad 2600 nauczycieli, a rocznie na ich wynagrodzenia przeznacza się około 196 milionów złotych. Wynagrodzenia nauczycieli uzależnione są od stopnia awansu zawodowego. Nauczyciel stażysta miesięcznie pobiera 2417 brutto, nauczyciel kontraktowy 2487 zł brutto, mianowany 2824 zł brutto, a dyplomowany 3317 zł brutto.

Komentarze...