Rekordowy dar serca dla Alicji
access_time 2018-12-12 05:24:00
W ciągu kilku godzin podczas Zimowego Daru Serca zebrano aż 26,5 tys. złotych! Akcję charytatywną na rzecz Alicji Sipior zorganizowano w Szkole Podstawowej w Radgoszczy.

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz świąteczny oraz szereg atrakcji scenicznych. Do Radgoszczy przyjechali piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Dodajmy, że to już drugie tego typu przedsięwzięcie w radgoskiej szkole dla Alicji, zmagającej się z bardzo rzadką genetyczną chorobą - rdzeniowym zanikiem mięśni SMA (ang. Spinal Muscular Atrophy) typu II. Koszty terapii w pierwszym roku leczenia to astronomiczna kwota ponad 2 mln złotych.

Piłkarze klubu z Niecieczy najpierw rozdawali autografy, a następnie rozgrywali mecze z młodymi uczestnikami wydarzenia. W międzyczasie na korytarzu szkoły odbywał się kiermasz świąteczny. Na scenie sali gimnastycznej uczniowie prezentowali spektakle teatralne, występy taneczne i wokalne. Natomiast w szkolnych klasach nauczyciele prowadzili warsztaty plastyczne czy zdobienia pierników. Najmłodsi chętnie korzystali z malowania twarzy. Z jednej z klas śpiewano karaoke. Mało tego, w szkole doszło do bratobójczego, pokazowego pojedynku braci Fijałów, odzianych w starodawne stroje.

Alicja jest otoczona wsparciem fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Każdy może wesprzeć dziewczynkę tutaj

Z kolei na Facebooku są przeprowadzane aukcje charytatywne

Komentarze...