Spektakl „Warto było” na 100 lecie odzyskania niepodległości w tarnowskim teatrze [KONKURS]
access_time 2018-12-14 08:57:00
„Warto było” w reżyserii Ceziego Studniaka, to spektakl muzyczny zrealizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, opierający się na udokumentowanych wydarzeniach z 1918 roku, zrealizowany w ramach projektu Scena Muzycznych Prapremier. Bilety w cenie 10 zł od osoby, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Widzowie mogą zajrzeć w przeszłość i zostać świadkami prawdziwych historii sprzed stu lat, bowiem scenariusz oparty jest na dokumentach, tekstach źródłowych i dziennikach. Co stanie się jeśli wysłuchamy opowieści uczestników wydarzeń sprzed stu lat? Jak dalece rzeczywistość roku 1918 widziana ich oczami odbiegać będzie od naszych wyobrażeń? Spektakl powstał w koprodukcji z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Występują: aktorzy Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie - Matylda Baczyńska, Ewa Sąsiadek, Monika Wenta, Stefan Krzysztofiak, Kamil Urban oraz studenci IV roku Wydziału Aktorskiego kierunku aktorstwo teatru muzycznego - Karolina Gwóźdź, Magdalena Howorska, Maria Juźwin, Aleksandra Lechocińska, Julia Szewczyk, Paulina Wróblewska, Mikołaj Kłosiewicz, Robert Mróz.

Bilety na wszystkie spektakle dostępne są w cenie 10 zł od osoby, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Gramy: 14, 15, 16 grudnia, godz. 18:00, DUŻA SCENA

Rezerwacje: 14 688-32-87, 784-976-025, 668 323 998, kasabiletowa@teatr.tarnow.pl

Mecenasem teatru jest GRUPA AZOTY

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Paweł Topolski

 

UWAGA!

Mamy dla Was 10 dwuosobowych zaproszeń na sobotni spektakl "Warto było" (o godz. 18:00). Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym. Macie czas do do godziny 18:00.

Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani o wygranej w wiadomości prywatnej na Facebook.

Powodzenia!

Komentarze...