Ukrainiec prowadził na podwójnym gazie
access_time 2018-12-11 16:44:00
Spore konsekwencje spotkały zatrzymanego w Tarnowie obywatela Ukrainy. W związku z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu czeka go kara finansowa, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i deportacja.

W niedzielę w nocy patrol Policji zatrzymał na jednej z tarnowskich ulic osobową mazdę. Okazało się, że kierujący nią 32 letni obywatel Ukrainy znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało stężenie 0,88 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze zaproponowanej przez Prokuratora Rejonowego w Tarnowie. Cudzoziemiec otrzymał 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 1600 zł kary grzywny. Będzie musiał również wpłacić 5000 zł na rzecz Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

To jednak nie koniec konsekwencji, jakie poniósł obywatel Ukrainy. W związku z tym, iż jego dalszy pobyt na terenie Polski mógłby zagrażać bezpieczeństwu publicznemu, został zatrzymany przez Straż Graniczną. Komendant Placówki Straży Granicznej w Tarnowie wydał wobec cudzoziemca decyzję zobowiązującą do opuszczenia Polski oraz 5 letni zakaz ponownego wjazdu na teren wszystkich krajów strefy Schengen. Mężczyzna został doprowadzony pod konwojem do granicy z Ukrainą. Będzie również musiał ponieść wszystkie koszty związane z deportacją.

Komentarze...