Strażacy ostrzegają przed czadem i pożarami
access_time 2018-12-12 04:16:00
Państwowa Straż Pożarna zachęca tarnowian do wyposażania domów i mieszkań w czujki dymu i czujki tlenku węgla. To może się przyczynić się do zmniejszenia liczby pożarów i zatruć czadem, do których najczęściej dochodzi jesienią i zimą.

Strażacy prowadzą kampanię społeczno – edukacyjną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Chcą w ten sposób uświadomić mieszkańcom zagrożenia, do których może dojść przy nieprzestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i przekonać ich do wyposażania domów i mieszkań w czujki dymu i tlenku węgla. Straż przypomina, że pożary oraz zatrucia czadem stanowią jedno z większych zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi, przebywających w budynkach i są przyczyną ogromnych strat materialnych. W ocenie strażaków, ostrzegające przed pożarem i zatruciem czadem czujki zmniejszają ryzyko wypadków i tragedii.

Szczegóły można znaleźć na stronie www.straz.tarnow.pl i na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Są tam między innymi informacje o tym, jak zachować się podczas pożaru, jak zaalarmować straż i jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla.

Komentarze...