Altana w Ryglicach dla turystów i nie tylko
access_time 2018-12-13 05:51:00
Oddano do użytku kolejną inwestycję, którą realizowano z inicjatywy Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, w tym przypadku w partnerstwie z samorządem Gminy Ryglice. We wspomnianej miejscowości wybudowano wielofunkcyjne miejsce do aktywnego wypoczynku. Turyści oraz mieszkańcy mogą korzystać z altany z grillem. To doskonały obiekt do wypoczynku, aktywności kulinarnej i wędkarskiej.

Dużym atutem altany jest jej lokalizacja z pięknym widokiem na pasmo Brzanki, blisko rynku w Ryglicach, nieopodal zabytkowego Spichlerza Dworskiego. Altana jest również pierwszym elementem szlaku dla turystów rowerowych. Z Ryglic można się wybrać w kierunku kolejnego punktu odpoczynku w altanie Zalasowej, następnie warto wyruszyć w kierunku platformy widokowej na Kokoczu w Woli Lubeckiej i na koniec wypocząć w altanie w Kowalowej.

Altana w Ryglicach to fragment znacznie szerszego projektu pn. „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej subregionu tarnowskiego, etap I”. Nowe atrakcje turystyczne powstają również m. in. w: Ciężkowicach, Czchowie, Iwkowej, Zakliczynie czy Pleśnej. Co za tym idzie, w naszym regionie będzie warto zatrzymać się na dłużej – np. na weekend, urlop czy na wakacyjny wypoczynek. Nowe atrakcje turystyczne otwierają szereg możliwości przed lokalnymi przedsiębiorcami i gospodarstwami agroturystycznymi. 

Należy podkreślić, że altana w Ryglicach jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt bez wątpienia będzie służył także miejscowej społeczności. Altana doskonale sprawdzi się podczas różnego rodzaju spotkań integracyjnych.


Projekt pn. "Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap I" współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów - spr. Liderem projektu jest Tarnowska Organizacja Turystyczna (TOT) - która jest Lokalną Organizacją Turystyczną powstałą w 2011 r. jako szósta w województwie Małopolskim i działającą głównie na terenie Subregionu Tarnowskiego. Ważnym zadaniem TOT jest wsparcie lokalnego rynku usług turystycznych, kreowanie lokalnych produktów turystycznych oraz promocja i rozwój turystyki. Powyższy projekt na który TOT pozyskała blisko 4 mln złotych stanowi pierwszy ważny krok w kompleksowej promocji i komercjalizacji produktów sieciowych w Subregionie Tarnowskim.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Na www.lot.tarnow.pl znajdziemy aktualności z przebiegu realizacji poszczególnych inwestycji Źródlanego Szlaku.

Fot. Łukasz Kieroński

Komentarze...