Betonia - spotkanie z Beatą Chomątowską
access_time 2018-11-26 13:17:00
Już dziś w ramach Festiwalu ArtFest o godz. 17:00 w filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej na Osiedlu Zielonym 3A, spotkanie z autorką książki "Betonia. Dom dla każdego", Beatą Chomątowską.

Poniedziałek 26.11.2018, g. 17:00 / Festiwal ArtFest

„Betonia” – spotkanie z autorką książki Beatą Chomątowską

Prowadzenie: Barbara Bułdys

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej, os. Zielone 3A

Wstęp wolny!                                  

W czasie spotkania będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie.

Wśród uczestników spotkania rozlosowany zostanie egzemplarz książki – prezent od wydawnictwa Czarne.

Spotkanie będzie wstępem do artystycznej akcji miejskiej „Światła na niepodległość” / 9.12.2018, g. 19:30-20:00, Blok przy ul. Monte Cassino.

Osiedla bloków – choć wydaje nam się, że dobrze je znamy, kryją mnóstwo tajemnic i zaskakujących historii. Są wszędzie – od metropolii po najmniejsze miejscowości. Tak liczne, że trudno je zignorować, lecz zarazem tak dobrze wtopione w krajobraz współczesnych miast, że na co dzień prawie ich nie widać. W blokach i na blokowych osiedlach mieszka dziś co najmniej dwanaście milionów Polaków. To doświadczenie uniwersalne, wspólne lokatorom betonowej krainy Krakowa, Tarnowa, Berlina czy Londynu.

Beata Chomątowska przygląda się blokom bez uprzedzeń, z ciekawością reportera i dociekliwością badacza.

Beata Chomątowska – pisarka, dziennikarka, prezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów, stała współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego”. Autorka książek: Stacja Muranów, Pałac. Biografia intymna, Lachert i Szanajca. Architekci awangardy oraz Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie. Za Stację Muranów otrzymała nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej oraz była nominowana do Nagrody im. Jerzego Turowicza i Gwarancji Kultury.

 

Więcej książek w programie 15. Festiwalu Sztuki ArtFest 2018!

Sobota 1.12, g. 18:00 Weronika Gogola – spotkanie z pisarką, autorką głośnego debiutu „Po trochu” / Dworzec PKP, pl. Dworcowy 4, wstęp wolny [po spotkaniu o g. 19:00 Michał Przerwa-Tetmajer – koncert, wstęp wolny.

Poniedziałek 3.12, g. 17:00 „Przyszłość do zbudowania. Futurologia i architektura w PRL” - spotkanie z autorką książki Emilią Kiecko, m.in. o „Dagaramie” / Dworzec PKP, pl. Dworcowy 4, wstęp wolny.

Komentarze...