Krajowa Wystawa Filatelistyczna „Tarnów 2018 – Pierwsze Niepodległe”
access_time 2018-11-23 17:30:00
Od 17 do 22 listopada w Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej można było oglądać Krajową Wystawę Filatelistyczną „Tarnów 2018 – Pierwsze Niepodległe”.

Celem wystawy było uczczenie jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz odzyskania niepodległości przez Tarnów jako pierwsze miasto w Polsce. Na wystawie zaprezentowane zostały eksponaty filatelistyczne (nie tylko znaczki, ale również m.in. listy z obozów jenieckich czy kartki ze stemplami) o różnej tematyce, w tym wojskowe i związane z początkiem państwowości po uzyskaniu niepodległości. Wystawa objęła ok. 120 ekranów po 16 kart wystawowych. Przewodniczącym wystawy był Stanisław Jędrzejczyk - Wiceprezes Zarządu Okręgu Filatelistyki w Tarnowie.

Wyniki konkursu:

GRAND PRIX Wystawy – dla najlepszego eksponatu wystawianego w klasach konkursowych otrzymał Wojciech Chwastowski za eksponat nr 20 – „Tarnoviana. Historia poczty 1773-1945”  wraz z dyplomem w randze medalu dużego złotego (89 pkt) oraz nagrodą nr 1.  
 
Nagrodę Specjalną Wystawy dla najlepszego eksponatu w klasie eksponatów jednoekranowych otrzymał Janusz Bator za eksponat nr 1 – „Rozdarte miasto Przemyśl. Poczta w okresie IX 1939-VI 1941” wraz z dyplomem w randze medalu złotego (87 pkt.) oraz nagrodą nr 2.
 
Nagrodę Specjalną Wystawy dla najlepszego eksponatu w klasie tematycznej otrzymał Wiesław Dobrowolski za eksponat nr 34 – „Włókiennictwo ubiera i poprawia komfort życia” wraz z dyplomem w randze medalu dużego złotego (86 pkt.) oraz nagrodą nr 3.
 
Nagrodę Specjalną Wystawy dla najlepszego eksponatu w klasie młodzieżowej otrzymał Szymon Krawiec za eksponat nr 53 – „Polska i Polacy w czasie II wojny światowej 1939-1945” wraz z dyplomem w randze medalu dużego pozłacanego (89 pkt.) oraz nagrodą nr 4.
 
Ponadto nagrodę Nr 5 za najlepszy eksponat w Grupie B Klasy Młodzieżowej
otrzymał Artur Kulgawczuk (O/ Warszawski) za eksponat nr 73 „Małe vademecum niekoniecznie małego filatelisty” wraz z dyplomem w randze medalu dużego pozłacanego (81 pkt.).

Fot. Mateusz Niemczura

Komentarze...