Siódma edycja kampanii "Biała Wstążka "
access_time 2018-11-22 10:47:00
26 listopada oficjalnie rozpocznie się kolejna, już siódma edycja kampanii „Biała Wstążka”, organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Tym razem kampania poświęcona jest osobom, które ze względu na swoją niepełnosprawność są narażone na dyskryminację, poniżające traktowanie i przemoc ze strony najbliższych.

Kampania „Biała Wstążka” ma zwracać uwagę społeczeństwa na zjawisko przemocy i zachęcać do reagowania na nią. Hasłem tegorocznej edycji jest zdanie z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w swej godności i w swych prawach”. Ambasadorami kampanii są sportowcy, mistrzowie świata w lekkoatletyce, medaliści igrzysk paraolimpijskich i Mistrzostw Europy - Marzena Zięba, Joanna Mazur i Michał Derus z Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start”.

W ramach kampanii dziś, 22 listopada, w hali sportowej Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Krupniczej 8A odbędzie się VI edycja turnieju siatkarskiego, do której zapraszani są przedstawiciele organizacji, instytucji i służb mundurowych z Tarnowa. Głównym celem organizatorów turnieju jest wspólne wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy oraz promowanie idei „fair play” na boisku i poza nim. Z kolei 23 listopada, w zawodach pływackich zmierzą się uczestnicy Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych Pływaków „Start”. Zawody – pierwsze takie w historii kampanii "Biała Wstążka" – zostaną rozegrane na krytej pływalni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Uroczystą inaugurację kampanii zaplanowano na najbliższy poniedziałek, 26 listopada, w Sali Lustrzanej. Kampania zakończy się doroczną konferencją, której gościem specjalnym będzie psycholog, pedagog, specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, dyrektor Ośrodka dla Osób Dotkniętych Przemocą w Krakowie, Iwona Anna Wiśniewska.

Organizatorem kampanii „Biała Wstążka” jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie w partnerstwie z Tarnowskim Zrzeszeniem Sportowym Niepełnosprawnych „Start”, Tarnowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Tarnowskim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, Stowarzyszeniem Rzeczników Konsumentów, Punktem Integracji Społecznej „Lawendove”, Fundacją „RuszSię!”, Centrum Psychoedukacji i Pomocy Psychologicznej „Arka”, Fundacją „Iwo” i Ośrodkiem Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem.


Fot. P. Topolski / Inauguracja kampanii "Biała Wstążka" w 2017 roku.

Komentarze...