Nauczyciele ZSP w Ryglicach w projekcie Erasmus+
access_time 2018-11-23 02:28:00
W Plüderhausen w Niemczech odbyło się spotkanie nauczycieli z krajów biorących udział w projekcie „Let’s get green- raising the awareness of ecological problems”. Gospodarzami wydarzenia byli nauczyciele ze szkoły Hohbergschule Plüderhausen, zaś uczestnikami - delegacje z Fifth General Lyceum Larisas w Grecji, INS Fonts del Glorieta w Hiszpanii, Dilnihat Ozyegin Anaolu Lisesi w Turcji oraz ZSP w Ryglicach.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń i opinii na temat problemów ekologicznych oraz nauczania ekologii w każdym kraju partnerskim. Nauczyciele obserwowali również lekcje „Insects and bees” i „Healthy food”, zwiedzili szkołę wraz z należącą do niej kurzą fermą, ogrodem oraz pasieką. Mieli też okazję poznać nowoczesną, w pełni ekologiczną farmę, na której degustowali wiele rodzajów serów na bazie koziego mleka.

Podczas warsztatów nauczyciele poruszyli wiele interesujących kwestii, zarówno ekologicznych, jak i wychowawczo-dydaktycznych, poznali metody pracy nauczycieli z Niemiec, zobaczyli wiele ciekawych miejsc, a także poznali kuchnię regionalną.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach był reprezentowany przez nauczycieli - Annę Burgielską-Długosz, Stanisławę Zelek i Rafała Baczyńskiego. 

Projekt „Let’s get green- raising the awareness of ecological problems” jest realizowany w ramach programu Erasmus+.

Komentarze...