XVI Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa
access_time 2018-11-08 03:15:00
24 i 25 listopada w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Tor SPEED RACE TARNÓW, odbędą się XVI Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa 2018 w ramach akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa".

W dniach 24-25 listopada wszystkich adeptów sportu kartingowego czekają ciekawa rywalizacja i wielkie emocje. W zawodach może wziąć udział każdy: dzieci już od 5 roku życia, panie i panowie w każdym wieku, młodzież szkolna oraz osoby niepełnosprawne. Nie potrzebne są ani licencja zawodnika, ani prawo jazdy, wystarczą sportowe zacięcie i trochę wolnego czasu.

XVI Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa 2018

MIEJSCE: Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych - TOR SPEED RACE TARNÓW
ul. Kochanowskiego 30 - były teren Zakładów Mechanicznych

KIEDY: 
FINAŁY - sobota, 24 listopada 2018 roku (kategoria: ONR, Mini)
FINAŁY - niedziela, 25 listopada 2018 roku (kategoria: Młodzik, Junior, Open)

KWALIFIKACJE i ZGŁOSZENIA: 
- do piątku 23 listopada br. - (kategoria MINI i ONR)
- do soboty 24 listopada br. godz. 17.00 - (reszta kategorii)

- klasa mini - (zawodnicy od 5 do 9 lat)
- klasa młodzik - (zawodnicy od 10 do 14 lat, min 60kg - max 30kg doważenia)
- klasa junior - (zawodnicy od 15 do 18 lat, min 70kg - max 30kg doważenia)
- klasa open - od 18 lat (zawodnicy min 90 kg - max 30 kg doważenia)
- klasa osób niepełnosprawnych (w tym klasa dzieci i osób dorosłych) 

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zapisów i kwalifikacje!

W godzinach otwarcia toru należy wystartować w kwalifikacjach do piątku 23.11. - (kategoria MINI i ONR) i do soboty: 24.11. godz.17.00 - (reszta kategorii). Sesja kwalifikacyjna ma na celu ustalenie pozycji startowej w zawodach na podstawie uzyskanych przez zawodnika czasów z minimum trzech pomiarowych przejazdów wykonanych wcześniej na torze. W kwalifikacjach można startować dowolną liczbę razy.

Szczegółowe zasady Finałów zostaną podane uczestnikom w komunikacie na zawodach.  

W zawodach głównych klasyfikacja odbędzie się na podstawie uzyskanych przez zawodnika najlepszych czasów z pomiarowych przejazdów wykonanych na torze. Każdy zawodnik w danej kategorii zawodów będzie doważony do wagi min. Za każdym razem zawodnik przed wykonaniem próby czasowej będzie dokonywał losowania gokarta spośród sprzętu udostępnionego przez organizatora. Zawodnik podczas próby czasowej nie może jechać dwukrotnie tym samym gokartem. Wyniki publikowane będą w formie zestawienia czasów, od najwyższych do najniższych. Podczas rywalizacji wykorzystany będzie elektroniczny system pomiaru czasu.
 
Każdy zawodnik jest zobowiązany do przestrzegania wszelkich przepisów, poleceń oraz komunikatów organizatora oraz ogólnie przyjętych sportowych zasad rywalizacji sportowej fair-play.

Karting jest sportem rozwijającym sprawność fizyczną, motoryczną oraz dyscyplinę i charakter, a przede wszystkim jest wspaniałą i oryginalną pasją dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych oraz całych rodzin - mówi Rafał Kiwior - koordynator akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa".
 
Więcej informacji: www.gokarty-tarnow.pl
O szczegóły można zapytać również na torze Speed Race Tarnów lub pod numerem telefonu: 604 640 023.

Komentarze...