Podsumowanie Akcji Znicz
access_time 2018-11-06 07:22:00
Tarnowscy policjanci podsumowali tegoroczną Akcję Znicz, która rozpoczęła się 31 października i trwała do 4 listopada. W czasie tych kilku dni doszło do trzech wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Najtrudniejszy był 1 listopada, czyli dzień „Wszystkich Świętych”. W tym dniu miały miejsce aż dwa wypadki. Pierwszy miał miejsce w nocy około godziny 21. w Radłowie. Na łuku drogi, 33-letni kierowca nie zapanował nad swoim samochodem i doprowadził do dachowania. W wypadku tym zginął 32-letni tarnowianin. W tym samym dniu tylko, że w godzinach porannych doszło do kolizji drogowej na tarnowskim odcinku autostrady w rejonie węzła Brzesko. Utrudnienia w tym miejscu trwały kilka godzin. Kolejne zdarzenie autostradowe to zjechanie do rowu pojazdu kolumny wojsk amerykańskich i związane z tym następne kilkudziesięciominutowe zwężenie, tym razem na wysokości węzła Tarnów-Centrum. W tym dniu policjanci ruchu drogowego zarejestrowali również pirata, który około godziny 21., pędził swoim audi tarnowskim odcinkiem autostrady z prędkością 204 km/h.

Wszystkie wypadki drogowe zostaną wyjaśnione w postępowaniach, jakie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

Tarnowska „drogówka” odnotowała w sumie 27 kolizji. Zatrzymano 22 nietrzeźwych kierujących, z których trzech prowadziło pojazd mechaniczny.

W tegoroczną akcję zaangażowanych było 371 policjantów, z czego 178 tylko z ruchu drogowego. Pomagały nam inne służby mundurowe, takie jak: Straż Miejska, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, jak również uczniowie klas policyjnych gromnickiego i tarnowskiego liceum.

Dla porównania, w ubiegłorocznej Akcji Znicz tarnowscy policjanci odnotowali 5 wypadków, w których nie było ofiar śmiertelnych, a 7 osób zostało rannych. Miało miejsce 48 kolizji drogowych i zatrzymano 21 nietrzeźwych kierujących, z czego 10 prowadziło pojazd mechaniczny.

Komentarze...