Tarnowianie na podium II serii Kartingowych Mistrzostw Polski
access_time 2018-10-02 15:54:00
W dniach 29-30 września odbyła się druga odsłona najważniejszych zawodów kartingowych w naszym kraju sezonu 2018. Na torze w Słomczynie rywalizowali zawodnicy o najbardziej elitarne tytuły mistrzowskie w Polsce.

W zawodach zobaczyliśmy również naszych młodych kierowców kartingowych - członków tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów -  Kajetana Gawrona, Franciszka Liszkę, Macieja Gładysza, Natalię Gładysz, Franciszka Belusiaka, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Tegoroczne mistrzostwa zostały rozegrane w oparciu o dwie serie, w których zawodnicy rywalizowali o punkty w sumie w ośmiu wyścigach. Najpierw zawodnicy spotkali się w Bydgoszczy, a drugą mistrzowską serię rozegrano w Słomczynie. Zwycięzcą został kierowca, który zdobył najwięcej punktów w obydwu wyścigowych weekendach.

W kategorii Mini Rok podczas kwalifikacji Kajetan Gawron uzyskał 2 czas, Maciej Gładysz zakończył z 3 czasem, a Natalia Gładysz z 10 czasem. Natomiast w wyścigach Maciej zajął 2, 3, 2, 2 pozycję, Kajetan zajął 4, 9, 3, 3 pozycję, a Natalia zdobyła 8, 7, 10, 10 pozycję. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zawodów Maciej Gładysz zajął 2 miejsce, Kajetan Gawron 3 miejsce, a Natalia Gładysz 9 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej nasi zawodnicy zajęli 1 miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej KMP Maciej zajął 2 miejsce, Kajetan 4 miejsce, a Natalia zajęła 9 miejsce. W klasyfikacji drużynowej KMP zdobyli 1 miejsce.

W kwalifikacjach w kategorii Baby Rok, Franciszek Liszka zdobył 6 pozycję. Natomiast w wyścigach Franciszek przyjechał kolejno na 6, 3, 12, NU pozycji. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zawodów Franciszek Liszka zajął 6 miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej KMP Franciszek zajął 4 miejsce.

Kategoria Micro Max: w kwalifikacjach Franciszek Belusiak zajął 16 pozycję. W wyścigach Franciszek przyjechał czterokrotnie na 14 pozycji. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zawodów Franciszek Belusiak zdobył16 miejsce. Natomiast w klasyfikacji generalnej KMP 11 miejsce.

W dniach 10-13 października w Lonato we Włoszech odbędą się Mistrzostwa Świata serii Rok.