Pochówek dzieci utraconych
access_time 2018-10-01 05:41:00
W niedzielę, 14 października, na cmentarzu komunalnym w Tarnowie-Mościcach odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w tarnowskich szpitalach. Ich imiona zgłaszać można organizatorom do soboty 13 października.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 15 mszą świętą odprawioną w kościele w Tarnowie-Mościcach w intencji rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku choroby, poronienia, aborcji, porodu przedwczesnego lub w inny sposób doświadczyli śmierci dzieci. Przed jej rozpoczęciem, na specjalnie przygotowanych karteczkach napisać będzie można imiona zmarłych dzieci. Zostaną one złożone na czas mszy przed ołtarzem głównym, a następnie przeniesione do zbiorczej mogiły na cmentarzu.

Dalsza część niedzielnych uroczystości odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Tarnowie-Mościcach. Ich uczestnicy przejdą spod kaplicy na Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych. Przed pochówkiem odczytane zostaną imiona dzieci utraconych, udostępnione przez rodziców Komitetowi Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych. Imiona te wpisane zostaną także do Wirtualnej Księgi Pamięci. Przesyłać można je – wraz z datą śmierci i tygodniem ciąży, w którym rodzice doświadczyli straty - do soboty 13 października na facebookowy profil komitetu https://www.facebook.com/dzieciutracone/ lub poprzez stronę http://www.dzieciutraconetarnow.pl/kontakt

Do udziału w ceremonii zaproszeni zostali przedstawiciele innych związków wyznaniowych działających w Tarnowie. Koszt pochówku pokryty zostanie ze środków miasta Tarnowa. Komitet zachęca rodziców, aby przynieśli, symbolizujące pamięć o swoich dzieciach, znicze, które zostaną zapalone przy zbiorczej mogile.

Fot. SPES/FB

Komentarze...