Niż demograficzny w tarnowskich szkołach i nowa sala sportowa na początek roku
access_time 2018-09-03 16:28:00
Tegoroczne wakacje przeszły do historii. 17 545 uczniów rozpoczęło dziś naukę w tarnowskich szkołach. To o ponad pół tysiąca mniej niż w zeszłym roku. Nieco mniej będzie również pedagogów, bo 2730 (w ubiegłym roku było 2752). 32 nauczycieli przebywa na urlopach dla podratowania zdrowia.

Z błogosławieństwem władz nowy rok szkolny rozpoczęli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, którzy od września mogą odbywać lekcje wychowania fizycznego w nowej, wielofunkcyjnej sali sportowej. Jej uroczyste poświęcenie i otwarcie nastąpiło dziś podczas inauguracji roku szkolnego.

Rok szkolny 2018/2019 przyszło nam rozpoczynać w sposób szczególnie uroczysty. Pozwólcie państwo na chwilę retrospekcji. Kiedy 15 lat temu rozpoczynaliśmy rok szkolny w nowym budynku, spotkaliśmy się w wynajętej hali TOSiRu. Brakowało nam tylko jednego – sali gimnastycznej. Dziś mamy to szczęście, że kolejny rok naszej działalności rozpoczynamy we własnej sali – mówiła Halina Pasternak, dyrektor ZSO nr 2 w Tarnowie.

W wielofunkcyjnym obiekcie o wymiarach 13x24 metra mieści się boisko do siatkówki oraz niepełnowymiarowe boiska do koszykówki i piłki ręcznej. Sala połączona jest z budynkiem szkoły przeszklonym łącznikiem, pełniącym jednocześnie funkcję wejścia głównego i wiatrołapu. Na jej zapleczu znajdują się m.in. cztery szatnie wraz z natryskami i toaletami, dostępny z sali magazyn sprzętu wielofunkcyjnego oraz pomieszczenie dla nauczycieli.

Każda szkoła powinna mieć salę gimnastyczną, co do tego nie ma wątpliwości. Przez dziesiątki lat, w tym budynku nie było sali gimnastycznej. Dzięki zaangażowaniu pani dyrektor, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 powstała nowa sala gimnastyczna: wykonana przy zastosowaniu najnowszych technologii, energooszczędna, kolorowa, przyjazna uczniom, dostosowana do ich potrzeb – podkreśla prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Koszt budowy sali to niemal 3,2 miliona złotych.

Komentarze...