Tragiczna sobota w Tarnowie i powiecie
access_time 2018-07-30 12:26:00
Podczas prac budowlanych w Tarnowie zginął 40-letni mężczyzna przygnieciony koparką, w powiecie tarnowskim, traktor własnej konstrukcji przygniótł 70-letniego właściciela, który również ginie na miejscu.

Ostatnia sobota (28.07) upłynęła pod znakiem nieszczęśliwych wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Rano, tuż po godzinie ósmej, 40-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu tarnowskiego zostaje przygnieciony koparką do pojazdu ciężarowego. Niestety mężczyzna ponosi śmierć na miejscu. Okoliczności, jak również przebieg wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez policjantów dochodzeniowo-śledczych komisariatu centrum. Osoby pracujące w tym czasie były trzeźwe.

Kolejny śmiertelny wypadek miał miejsce w Ołpinach, w samo południe. Tam, 70-letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn został przygnieciony przez ciągnik rolniczy własnej konstrukcji. Pojazd stoczył się do rowu melioracyjnego, kołami przejeżdżając po głowie właściciela. W tym przypadku również prowadzone postępowanie będzie ukierunkowane na udzielenie odpowiedzi, co i dlaczego spowodowało śmierć człowieka.

Te tragiczne zdarzenia zapewne nie miałyby miejsca, gdyby zostały zachowane podstawowe zasady bezpieczeństwa przy pracach budowlanych oraz w gospodarstwie domowym. W związku z rozpoczynającym się sezonem żniw, tarnowska policja apeluje o rozwagę i rozsądek podczas prac polowych oraz przy maszynach rolniczych.

Komentarze...