Tłumy Maniaków Pomocy w Koszycach Małych z InoRos i Kombii dla Julii, Alexa i Weroniki!
access_time 2018-07-17 07:26:00
Tłumy Maniaków Pomocy przybyły do Koszyc Małych w minioną sobotę by wesprzeć Julię, Alexa i Weronikę – chore dzieci z gminy Tarnów. Do dobrej zabawy porwali uczestników góralskim popem zespół InoRos, zaś największymi hitami legendarny zespół KOMBII. „Mania Pomagania” zorganizowana przez gminę Tarnów oraz radio RDN Małopolska zagrała już po raz szósty.

Wydarzenie rozpoczęły mundialowe emocje o brąz, a następnie rozegrano mecz samorządowcy kontra radiowcy. Drużyna Gminy Tarnów tym razem musiała uznać wyższość drużyny radiowców. – To był ciężki mecz, jednak to nie wynik był ważny – mówili jednogłośnie kapitanowie obu drużyn – wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz Grzegorz Golec z Radia RDN – Gratuluję drużynie radiowców zaangażowania i gry zespołowej – dodaje wójt. – Drużyna, którą wystawiliśmy naprawdę zagrała solidnie – podkreśla Grzegorz Golec.

Prowadzący wydarzenia Anna Pieczarka dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Paweł Jucha dyrektor promocji radia RDN, jako pierwszych na scenie zapowiedzieli zespół InoRos. Grupa nietuzinkowych artystów, znanych między innymi z występu w telewizyjnym programie „Must be the music”, porwała publiczność popowo – folkowymi utworami. – Trochę zmieniła się muzyka InoRos, ale dalej ma ten folk, ma pop, ma trochę Bałkanów. Bez chwili zastanowienia tutaj przyjechaliśmy i jesteśmy jak najbardziej za tym, żeby wspierać takie inicjatywy – mówił Tomasz Pluta, wokalista zespołu.

Jednak, jak mówili sami uczestnicy imprezy najważniejsza w tym dniu była pomoc dzieciom, i to był najważniejszy z powodów przyjścia na wydarzenie. Rodzice dzieci byli pod wrażeniem tak licznie zgromadzonej publiczności. – Jestem zaskoczony taką dobrocią, która bije od wszystkich ludzi. Serce rośnie, łza w oku się pojawia i jest się bardzo wdzięcznym ludziom, że robią to co robią bezinteresownie – mówił tata Julki. – Myślałam, że będzie gorzej, bo Weronika nie lubi głośnej muzyki, ale jest zachwycona atmosferą – tłumaczyła mama dziewczynki. – Z mojego punktu widzenia każdy kto tutaj przyszedł dla mojego dziecka jest gwiazdą – dodawał tata Alexa.

Mania Pomagania ogarnęła nie tylko wszystkich przybywających, ale w dzieło pomocy włączyły się całe społeczności. Z pomocą dla dzieci pospieszyli seniorzy z terenu gminy Tarnów organizując zbiórkę w Klubach. W pomoc włączyły się też szkoły z terenu gminy Tarnów, przygotowując placki domowego wypieku sprzedawane w trakcie wydarzenia. W trakcie wydarzenia na murawie stadionu kwestowali wolontariusze, którzy sami zgłaszali chęć pomocy. 

Jednak największe tłumy zgromadziły się na koszyckim stadionie wieczorową porą, kiedy na scenie pojawił się zespół KOMBII. Grzegorz Skawiński oraz Waldemar Tkaczyk nie zwiedli. Jedni z najpopularniejszych artystów polskiego pop-rocka wykonali swoje największe przeboje w tym „Pokolenie”, „Słodkiego miłego życia”, „Sen się spełni”, „Black & white” czy „Nasze rendez-vous”.

- W tym miejscu, w imieniu Julii, Weroniki i Alexa oraz organizatorów, pragnę podziękować wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przyłączyli się do „Manii Pomagania”. Każdemu kto pojawił się na wydarzeniu, każdemu kto choć grosik wrzucił do puszki. Ale przede wszystkim pragnę podziękować wszystkim sponsorom, którzy sfinansowali koszty organizacyjne wydarzenia – mówi Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Komentarze...