Na remont stadionu w Mościcach poczekamy dłużej
access_time 2018-07-16 14:10:00
Do ogłoszonego 4 kwietna przetargu na przebudowę stadionu miejskiego w Mościcach przystąpiło dwóch oferentów. Zaproponowane przez nich kwoty odbiegają jednak od finansowych możliwości miasta.

W wyniku przeprowadzonego przetargu, ofertę na wykonanie stadionu miejskiego w Mościcach przedłożyło dwóch wykonawców: MTM Budownictwo sp. z o.o. (prawie 89,9 ,mln zł) oraz MIRBUD S.A. (ponad 116 mln zł). Obie oferty znacząco przekraczają kwotę zabezpieczoną na ten cel w budżecie miasta i wieloletniej prognozie finansowej (42 mln zł). Ze względu na znaczne przekroczenie wartości złożonych ofert w stosunku do zaplanowanych środków finansowych na realizację inwestycji, przetarg zostanie unieważniony.

Na tym etapie nie przewidujemy możliwości zwiększenia założonej kwoty do wartości niższej oferty. W ciągu najbliższych dni podejmiemy decyzję, czy będziemy ponawiać przetarg. Możliwe, że zdecydujemy się na inny sposób poprawy infrastruktury stadionu w Mościcach. Rozważamy różnie opcje m.in. podzielenie zadania na etapy i poszukiwania partnera, z którym moglibyśmy wykonać wspólnie pełny zakres zadania. Bardzo proszę o cierpliwość – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Przypomnijmy, przedmiotem zamówienia było zaprojektowanie i wykonanie przebudowy stadionu miejskiego w Mościcach. Zakres prac obejmował projekt obiektu, rozbiórkę istniejącego i budowę nowego stadionu miejskiego wraz z wyposażeniem, a także budowę i przebudowę układu komunikacyjnego i parkingów wraz z zagospodarowaniem otoczenia obiektu przy ul. Zbylitowskiej 3.

Fot. archiwum UMT. Wizualizacja nowego stadionu.

Komentarze...