Cinema 3D wkrótce zmieni swoją nazwę
access_time 2018-07-16 10:00:00
Sieć kin Cinema 3D została sprzedana brytyjskiej firmie Vue International, która zarządza siecią Multikino. W związku ze zmianą właściciela, markę Cinema 3D czeka rebranding.

W wyniku transakcji, obiekty kinowe Cinema 3D zmienią swoją nazwę i staną się częścią sieci Multikino. Wysokości transakcji nie ujawniono, ale wiadomo, że sfinansowana zostanie ze środków własnych Vue International. 

Założona w 2010 roku, legnicka firma Cinema 3D obecnie zajmuje czwarte miejsce pod względem wielkości wśród sieci kin na polskim rynku. W jej skład wchodzi 11 multipleksów z 49 salami, zlokalizowanych głównie w galeriach handlowych w średnich i małych miastach, m.in. w Tarnowie, Białej Podlaskiej, Kłodzku, Lesznie, Kaliszu, Świnoujściu czy Gdańsku. Wszystkie multipleksy sieci są w 100 procentach cyfrowe.

Vue International jest jednym z największych operatorów kinowych na świecie. Właścicielem Multikina jest od 2013 roku, gdy za 48 milionów euro odkupił sieć od Grupy ITI. Vue International działa w dziesięciu krajach. Poza Polską jest w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Niemczech, na Litwie, Łotwie, we Włoszech i na Tajwanie.

Komentarze...