Chcą stworzenia tarnowskiego Central Parku
access_time 2018-07-16 07:41:00
Tarnów, wzorem nowojorskiego Central Parku, może zyskać ogromne "zielone płuca" w postaci Parku Centralnego, łączącego tereny zielone, takie jak Park na Piaskówce, Park Strzelecki, Strzelnica i Kantoria.

Głównym inicjatorem stworzenia Parku Centralnego w Tarnowie jest Rafał Balawejder, który przekonuje na fanpage'u "Tarnów Centralnie Pieszo - Park Strzelecki, Kantoria, Piaskówka", że realizacja zadania przyczyni się do stworzenia unikatowej w skali europejskiej przestrzeni przyjaznej pieszym. Będzie stanowić wyznacznik kreowania nowoczesnych koncepcji przygotowania przestrzeni funkcjonalnych dla średnich miast. Stworzy w ten sposób przestrzeń do rekreacji i wypoczynku o niezwykłych walorach atrakcji turystycznej. Przyczyni się do poprawy jakości powietrza w ścisłym centrum Tarnowa oraz w okolicznych dzielnicach ze względu na swoją rozległość. Podniesie poziom świadomości społecznej i ekologicznej zwiększając tym samym konieczność zwracania uwagi na inne determinanty planowania przestrzennego niż ruch samochodowy i komercjalizacja powierzchni pod zabudowę mieszkalną czy handlową. Ma szansę stać się w ten sposób historycznym przykładem troski o wspólne zielone zasoby mieszkańców Tarnowa. 

Projekt został zgłoszony do wojewódzkiego budżetu obywatelskiego. Będzie można głosować na niego już we wrześniu. Zostanie również ogłoszony ogólnopolski konkurs dla architektów na przygotowanie koncepcji zagospodarowania przestrzeni.

A jak Wam podoba się ten pomysł? Wypowiedzcie się w naszej sondzie, którą znajdziecie na stronie głównej.

 

Komentarze...