Już dziś wieczór autorski w miejskiej bibliotece
access_time 2018-07-20 05:14:00
W piątek, 20 lipca o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie odbędzie się wieczór autorski Doroty Bałuszyńskiej-Srebro i promocja jej książki „Czarowne opowieści".

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów prozy Doroty Bałuszyńskiej-Srebro. „Czarowne opowieści”, będące luźną kontynuacją „Imiru”, to pełna humoru powieść przygodowa osadzona w świecie słowiańskiej mitologii i polskich baśni ludowych.

Odkrywa przed czytelnikiem bogactwo Wiary Przyrodzonej, w której każde zjawisko przyrody, każdy deszcz, śnieg czy wiatr miały swojego Stworza, a w welańskich Zaświatach na swoich Tynach – jak na Olimpie – zasiadali bogowie i popijali sołwę dającą nieśmiertelność.

Odkrywana na nowo wiara naszych przodków jest przestrzenią dla wartkiej opowieści, której bohaterowie są nam niezwykle bliscy – bo chociaż od czasu modlitw w świętych gajach minęły wieki, to charakter Słowian pozostał niezmienny.

Dorota Bałuszyńska-Srebro jest absolwentką polonistyki UJ oraz reżyserii teatrów dzieci i młodzieży krakowskiej WST. Od kilku lat zajmuje się twórczością literacką dla dzieci i młodzieży. Otrzymała nominację w konkursie „Książka Roku 2010” Polskiej Sekcji Stowarzyszenia IBBY za powieść „Księga Julii”.

Komentarze...