Magistrat robi zakupy dla policji
access_time 2018-07-14 06:50:00
Blisko 10 tysięcy złotych z miejskiego budżetu zostanie przeznaczonych na kupno sprzętu dla tarnowskiej policji - alkomatów, alkogogli i testów do wstępnej identyfikacji narkotyków.

Alkomaty, w tym dwa urządzenia stacjonarne, które trafią do policji, są w pełni profesjonalne, wyposażone w elektrochemiczny sensor, pomijający inne niż alkohol substancje, znajdujące się w wydychanym powietrzu. Policja potrzebuje ich, aby precyzyjnie stwierdzić, czy badany alkomatem kierowca, będący pod wpływem alkoholu, popełnia wykroczenie, czy przestępstwo. Z alkomatów na komendzie będą mogli również korzystać mieszkańcy, chcący sprawdzić swoją trzeźwość. Testy do wstępnej identyfikacji narkotyków przeznaczone są do wykrywania między innymi opium, heroiny, morfiny, barbituranów, LSD, marihuany, haszyszu, kokain, metaamfetaminy, kodeiny, tak zwanych „tabletek gwałtu” i rophynolu. Z kolei alkogogle służą do demonstracji trzeźwej osobie upośledzenia zmysłów, występującego po spożyciu alkoholu. Dzięki temu kierowcy mogą sobie uświadomić, jakim zagrożeniem jest obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, zmniejszenie możliwości oceny sytuacji czy zmiany w ocenie odległości.

Zakupy sprzętu dla policji to jedno z zadań, ujętych w uchwalonym przez Radę Miejską w Tarnowie Gminnym Programie Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Tarnowa na rok 2018.

Komentarze...