Samochód dla druhów i piknik dla mieszkańców
access_time 2018-07-12 05:39:00
Jednostka OSP Gosławice wzbogaciła się o samochód ratowniczo-gaśniczy – Renault Midliner G270 GBA 3/16 Camiva. Z tej okazji Wójt Gminy Wierzchosławice Zbigniew Drąg oraz Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Gosławicach zapraszają mieszkańców Gminy Wierzc.hosławice na specjalną uroczystość

W najbliższą niedzielę 15 lipca o godz. 18.00 obok Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach odbędą się główne uroczystości związane z przekazaniem samochodu. Swój udział zapowiedział m.in Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej oraz władz samorządowych różnych szczebli.

Dodatkowo w tym dniu od godz. 14.00 do 18.00 dla mieszkańców został przygotowany piknik profilaktyczny z elementami promocji bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Strażacy zaprezentują swoje samochody, a na wszystkich przybyłych będzie czekał darmowy grill oraz animacje dla dzieci, bańki mydlane, malowanie twarzy, przejażdżki konikami, darmowa zjeżdżalnia i wiele innych atrakcji. 

Podczas pikniku będzie przeprowadzona zbiórka do puszek z której całkowity przychód zostanie przeznaczony na potrzeby remontu domu znajdującej się w trudnej sytuacji rodziny z Bobrownik Małych.

OSP Gosławice jest niewielką, ale bardzo aktywną jednostką – pomimo, że nie jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostka specjalizuje się w ratownictwie wodnym. Pozyskanie tego samochodu pozwoli na poprawę warunków funkcjonowania jednostki, wzrost bezpieczeństwa pracy strażaków i docelowo podniesienie skuteczności podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Komentarze...