Przetestuj elektryczny autobus!
access_time 2018-07-06 17:50:00
W sobotę, 7 lipca o godzinie 14:00, w czasie wakacyjnego pikniku na Błoniach, zorganizowanego przez tarnowską policję, odbędzie się prezentacja elektrycznego autobusu Solaris, który przejdzie w Tarnowie dwutygodniowe testy.

Najnowszy autobus elektryczny Solaris Urbino 12 Elektric zostanie w Tarnowie na trwające dwa tygodnie testy w MPK. Od poniedziałku, 9 lipca, będzie obsługiwał część dziennych kursów na regularnych liniach 0, 1, 9, 30 i 33. Testy mają pokazać ekonomikę użytkowania autobusu elektrycznego w tarnowskich warunkach.

W sobotę elektryczny autobus o godzinie 13.30 wyruszy z Osiedla Zielonego, z przystanku przy alei Jana Pawła II i zabierze pasażerów na piknik, na przystanek przy Nowym Świecie. O 15 pojedzie z Nowego Światu na Jana Pawła II i wróci na piknik. Kolejny kurs zaplanowany jest na 16. Po jego zakończeniu pojazd zostanie na pikniku do godziny 18. Będzie można go oglądać i odbywać przejażdżki.

Przypomnijmy, ostatnio tarnowskie MPK zakupiło 21 sztuk napędzanych gazem autobusów Scanii. Firma używa też pojazdów przystosowanych do zasilania biodieslem. - W rezultacie kolejnych planowanych inwestycji do końca bieżącego roku ponad 50% floty będzie zasilane napędami alternatywnymi – podkreśla Jerzy Wiatr, prezes zarządu MPK. Już teraz tarnowska spółka jest w tej dziedzinie liderem w skali kraju. Od wielu lat użytkuje 12 sztuk autobusów hybrydowych, a na kolejne lata rozważa zakupy autobusów elektrycznych bateryjnych lub wodorowych.

Rozkłady jazdy autobusu elektrycznego:

Komentarze...